Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 lipiec 2020

Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich to dla obozu skupionego wokół Prawa i Sprawiedliwości zachowanie status quo – zwycięstwo o niecałe nieco ponad 400 tys. głosów przy tak dużej frekwencji nie jest jednak zdecydowane i gdyby pewne prądy zawiały inaczej być może wygrałby jego konkurent. W końcu jest to zwycięstwo głównie dzięki wysokiemu poparciu dla prezydenta na Podkarpaciu (ponad 70%), a to powinno bydgoskiej prawej stronie sceny politycznej do myślenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

O tym czy przeprowadzone wybory są ważne decyduje Sąd Najwyższy, który za kilka tygodni oceni to, czy przeprowadzone wybory prezydenckie, w ramach których reelekcję uzyskał prezydent Andrzej Duda są ważne. Powstała nawet inicjatywa, w ramach, której zbierane są informacje od obywateli o nieprawidłowościach wyborczych.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 17 lipiec 2020 15:05

Obostrzenia będą za kilka dni poluzowane

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Na targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc. – wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.

Opublikowano w Regionalne

Skocznia narciarska w czeskim Harrachovie, na której w 2001 dwukrotnie triumfował Adam Małysz w Pucharze Świata skokami powyżej 200 metrów staje się powoli ruiną – od 2014 obiekt mamci jest nieczynny. Czesi chcą przywrócić temu obiektowi dawny blask, przetarg na opracowanie koncepcji rewitalizacji całego kompleksu w Harrachovie wygrała bydgoska pracownia Archigeum.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bezzałogowe statki powietrze znajdują wiele możliwości zastosowania – w czasie epidemii COVID-19 testowano np. możliwości szybkiego transportu próbek do badań, od dawna drony wykorzystywane są też przez wojsko. Z dronów korzysta Służba Ochrony Kolei do ochrony terenów kolejowych, mogą być one też przydatne dla Straży Pożarnej w zakresie profilaktyki oraz koordynowania działań gaśniczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu