Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 lipiec 2020

Od awantury wywołanej wokół Anny Derewienko mija tydzień, w ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje, ale do dzisiaj nie ma nawet najmniejszego dowodu, że przyczyną zerwania z nią współpracy przez bydgoską fundację były powody polityczne. Są za to przesłanki, iż jest to spór prywatny pani Anny ze swoimi dawnymi znajomymi. Jak zatem jest możliwe, że taki przekaz poszedł w kraj i wielu Polaków dało się zwyczajnie wkręcić?

Opublikowano w Bydgoszcz

20 sierpnia na Węgrzech obchodzone jest co roku dość bogato wspomnienie św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Węgrzy w tym roku chcą jednak ograniczyć obchody, z uwagi na światową pandemię COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

W środę na odbywającej się w trybie zdalnym sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, podjęto uchwałę o nowych stawkach za odbiór odpadów – właściciele nieruchomości będą od września płacić 25 zł od mieszkańca, a w przypadku braku segregacji nawet 75 zł miesięcznie. Główną przyczyną podwyżki opłaty jest wprowadzenie piątek frakcji odpadów do segregacji, czyli odbiorów będzie więcej.

Opublikowano w Inowrocław

Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to dla PiS zachowanie status quo, bowiem gdyby wygrał Rafał Trzaskowski byłby to wyraźny sygnał, że Zjednoczona Prawica jest w defensywie. Zachowanie status quo pozwala jednak myśleć o dalszej ekspansji politycznej, a kluczową rolę może odegrać PSL.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 16 lipiec 2020 15:04

Na inowrocławiankę spadł szyld reklamowy

W środę przy ulicy Królowej Jadwigi, najważniejszej arterii inowrocławskiej starówki, doszło do niebezpiecznego zdarzenia – szyld wiszący nad budynkiem jednego z banków nagle się urwał i spadł na 52-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala

Opublikowano w Inowrocław

Naukowcy z hiszpańskiej Fundacji im. Jimeneza Diaza potwierdzili, że COVID-19 prowadzi do poważnych zmian w szpiku kostnym. Wyraźne zniszczenie szpiku potwierdzono w organizmach pacjentów zmarłych na tę chorobę.

Opublikowano w Magazyn

Na wtorek 21 zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, której głównym punktem będzie powołanie uchwał w sprawie powołania trzech komisji doraźnych. O sesję oraz o powołanie komisji wnioskuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu o Bydgoszczy zrobiło się głośno po tym, jak była podopieczna fundacji Dum Spiro Spero ogłosiła, że ,,podejrzewa”, iż zerwanie z nią współpracy ma podłoże polityczne, bowiem poparła na Facebook-u prezydenta Andrzeja Dudę. Wątku politycznego w żaden sposób nie udowodniono, ale tak spawa była prezentowana w ogólnopolskich mediach, w tym Telewizji Polskiej, w sposób sugerujący, że Platforma Obywatelska po prostu się mści.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trasa kolejowa z Bydgoszczy na Tucholę jest jedną z najbardziej obleganych przez pasażerów w województwie kujawsko-pomorskim, podróż po całym odcinku trwa średnio godzinę i 20 minut. Skrócenie jej do czasu poniżej godziny, to może być dla pasażerów wręcz rewolucja. Jest szansa, że za kilka miesięcy uda się to osiągnąć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu