Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 wrzesień 2015

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła dzisiaj podział 120 tys. uchodźców, ale państwa nie były jednogłośne. Polskę reprezentowała na szczycie minister Teresa Piotrowska. Pierwsi imigranci mają trafić do naszego kraju w przyszłym roku.

Opublikowano w Regionalne

Jak udało nam się ustalić kuriozalne warunki próbował stawiać organizującej w sobotę marsz antyimigracyjny Młodzieży Wszechpolskiej rzecznik Teatru Polskiego Artur Szczęsny. Domagał on się nieużywania w zaproszeniach na manifestację informacji, iż rozpocznie się ona na placu przed Teatrem Polskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zająć ma się obywatelskim projektem uchwały zakładającej przekazywanie od przyszłego roku na budowę dróg osiedlowych przynajmniej 35 mln zł z budżetu miasta. Dzisiaj natomiast prezydenta Rafała Bruskiego odwiedzili mieszkańcy osiedli, gdzie potrzeby infrastrukturalne są dość duże – Miedzynia i Prądów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niespodziewanie prezydent Ryszard Brejza wycofał z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia uchwałę zmieniającą statut Kujawskiego Centrum Kultury. Chodziło o rozszerzenie zadań tej instytucji o wydawanie portali informacyjnych.

Opublikowano w Inowrocław

Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć nadal będą radnymi miejskimi w Inowrocławiu. Większość Rady Miejskiej nie chciała podjąć decyzji o wygaszeniu ich mandatów, choć pojawiły się temu przesłanki, gdyż łączyli w sposób niezgodny z prawem swój mandat z funkcją ławnika.

Opublikowano w Inowrocław

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ma zdecydować o wejściu Miasta Bydgoszczy w skład Bydgoskiej Lokalnej Grupy Działania – Dwie Rzeki, która będzie miała szansę zabiegać o środki unijne z RPO na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. LGD obejmie swoim zasięgiem osiedla najbardziej zagrożone wykluczeniem mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu