Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 sierpień 2015
niedziela, 09 sierpień 2015 00:01

Walczymy o remont linii kolejowej do Szczecina

Do wtorku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje nad Krajowym Programem Kolejowym do 2023 roku. Wraz z Ruchem Obywatelskim Lepsza Bydgoszcz zachęcamy do udziału w nich.

Opublikowano w Regionalne

Pomimo wielkiego upału aż pięć goli strzelili piłkarze Zawiszy Bydgoszcz i MKS Kluczbork. O jedną bramkę lepsi byli gracze beniamka. 

Opublikowano w Sport

SLD woli, aby o mandat z Bydgoszczy nie trafił do osoby znające dobrze problemy naszego regionu, ale lepszy ma być spadochroniarz z Warszawy. Wybór padł na Krzysztofa Gawkowskiego, który pełni funkcję Sekretarza Generalnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują o oszczędność energii elektrycznej w godzinach szczytowych, czyli pomiędzy 11-15. Istnieje bowiem ryzyko przerw w dostawach energii elektrycznej.

Opublikowano w Regionalne

Do 6 września zostało zaledwie 29 dni – na ten dzień rozpisano referendum ogólnokrajowe, w których naród będzie mógł się wypowiedzieć w dość istotnych kwestiach. Czasu coraz mniej, a kampanii jakby nie było.

Opublikowano w Regionalne

Lider regionu PO Tomasz Lenz nie będzie jedynką w okręgu toruńskim – zdecydował w piątek zarząd partii, w którym główne przesunięcia narzuciła premier Ewa Kopacz. Z Bydgoszczy jedynką będzie natomiast radny województwa Zbigniew Pawłowicz.

Opublikowano w Regionalne

W październiku 1410 roku o połowę mniej liczne rycerstwo polskie pokonało pod Koronowem Krzyżaków dowodzonych przez Michała Kuchmeistera von Strernberga. Ta klęska przypieczętowała porażkę krzyżacką w tej wojnie. Jednym z trzech wodzów tej bitwy po stronie polskiej był Maciej z Łabiszyna, który jak się okazuje także był blisko związany politycznie z Węgrami.

Opublikowano w Historia

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu