Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 sierpień 2015

Zgromadzenie będzie trzeba rejestrować na 6 dni przed jego planowanym terminem, co może nieco utrudnić jego organizację. Istnieć będzie co prawda przyśpieszona forma rejestracji zgromadzenia spontanicznego, które będzie trzeba zgłosić na 2 dni przed, a co za tym idzie, nie będzie ono do końca spontaniczne. Senat przyjął dzisiaj projekt ustawy nowelizującej zasady odbywania zgromadzeń publicznych.

Opublikowano w Regionalne

Kujawsko-Pomorski Fundusz Kredytowy z siedzibą w Toruniu, przejął tereny dworca autobusowego w Inowrocławiu. Funkcja dworcowa będzie jednak nadal prowadzona, gdyż podpisano z wykonującym przewozy pasażerskie Kujawsko-Pomorskim Transportem Samochodowym umowę dzierżawy.

Opublikowano w Inowrocław

W województwie kujawsko-pomorskim na 1 tys. pacjentów przypada zaledwie 4,5 pielęgniarki, jest to średnia niższa od krajowej (5,2) i znacznie niższa od sytuacji w krajów Europy Zachodniej, która kusi Polki lepszymi warunkami pracy. Przewiduje się, że pielęgniarek będzie nadal ubywać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Zdrowia w najnowszych wyjaśnienia dotyczących przyszłości bazy ratownictwa powietrznego w województwie kujawsko-pomorskim informuje, że najbardziej prawdopodobnym miejscem przeprowadzki bazy HEMS jest Żołędowo w gminie Osielsko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu