Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 sierpień 2015

Dzięki temu, że w wyborach samorządowych udało się zawiązać w Bydgoszczy współpracę Twojego Ruchu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, do Rady Miasta Bydgoszczy weszło dwóch przedstawicieli partii Janusza Palikota. Wszystko zależeć ma bowiem od układów z Platformą Obywatelską.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu pisaliśmy o planie wydatkowania 15 mln euro z Unii Europejskiej, przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, na zakup autobusów w trybie bezprzetargowym. To właśnie brak przetargu budził największe kontrowersje, gdyż daje on toruńskim urzędnikom pełną dowolność.

Opublikowano w Regionalne

Wczorajsza decyzja o wykluczeniu z projektowanej ustawy metropolitarnej zapisów, które odgórnie żeniłyby Bydgoszcz z Toruniem, wywołała dość nerwowe reakcje w tym drugim miastem. Prezydent Michał Zaleski apeluje do posłów o przywrócenie tego zapisu, zaś posłanka Anna Sobecka mówi wprost, że jak PiS dojdzie do władzy do przepisy zostaną zmienione.

Opublikowano w Regionalne

Jutro na godzinę 10:00 zaplanowano posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, połączonych izb Sejmu i Senatu, podczas którego prezydent elekt Andrzej Duda złoży ślubowanie. Po Zgromadzeniu Narodowym posłowie rozpoczną wakacje, które potrwają do września.

Opublikowano w Regionalne

Urząd Miasta Bydgoszczy ogłasza przetarg na przebudowę przejść podziemnych, które pozwolą przedostać na perony dworca PKP bezpośrednio z ulicy Dworcowe, tuż obok przystanków autobusowych. Dostosowane zostaną one do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 05 sierpień 2015 11:23

92 lata temu otworzono Muzeum Miejskie

5 sierpnia 1923 roku w Bydgoszczy gościł minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego dr Stanisław Głąbinowski. Toczono z nim poważne rozmowy na rzecz ulokowania w Bydgoszczy handlowej uczelni wyższej, oficjalnie uczestniczył on też w otwarciu Muzeum Miejskiego (dzisiejsze Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego), które obchodzi dzisiaj jubileusz 92 lecia swojego istnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu