Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 30 sierpień 2015

W sierpniu 1939 roku Europa żyła w napięciu, gdyż wybuch wojny z Niemcami wisiał w powietrzu. Mieszkający dość blisko granicy z Niemcami bydgoszczanie nie spodziewali się jednak, że do wybuchu wojny dojdzie 1 września. Życie w mieście toczyło się zatem normalnie, poza tym, że władze miasta apelowały już od pewnego czasu o pomoc przy budowie schronów.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 30 sierpień 2015 20:42

Czy w grudniu czeka nas chaos na kolei?

W połowie grudnia PKP PLK wprowadza coroczną korektę rozkładów jazdy. Cały czas nie wiemy jednak kto będzie wykonywał przewozy regionalne, a co za tym idzie PKP PLK nie ma z kim ustalić tych rozkładów. Istnieje duże ryzyko, że nowe rozkłady nie będą zbyt atrakcyjne dla pasażerów.

Opublikowano w Regionalne

W Bydgoszczy i w Łodzi Zjednoczona Lewica zainaugurowała kampanie wyborczą. Komitet wyborczy chce pokazać, że jest alternatywą z ludzką twarzą dla partii PO i PiS. Jednym z głównych atutów lewicy ma być osiągnięcie zjednoczenia, tego w Bydgoszczy jednak nie widać.

Opublikowano w Bydgoszcz

30 sierpnia 1980 roku władze komunistyczne zgodziły się na rejestrację Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność”. Za nim do tego doszło przez Polskę przeszła dwutygodniowa fala strajków. Podpisaniem porozumień sierpniowych było ważnym krokiem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, gdzie do tej pory decydowała o wszystkim jedna partia.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 30 sierpień 2015 15:22

Wandale profanują groby na ewangelickim cmentarzu

Cmentarz ewangelicki w Rusinowie (pod Kruszwicą) jest miejscem spoczynku głównie mieszkańców terenów nadgoplańskich pochodzenia niemieckiego. Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne starające się przywrócić godne miejsce spoczynku tych osób, narzeka na nie mających żadnych zahamowań wandali.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu