Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 sierpień 2015
czwartek, 27 sierpień 2015 20:15

Czy minister Piotrowska naruszyła prawo?

W mediach zrobiło się głośno za sprawą nadania w trybie ekspresowym obywatelstwa zięciowi premier Ewy Kopacz. Kierowany przez bydgoską posłankę Teresę Piotrowską resort miał w tej sprawie nie przestrzegać procedur.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 27 sierpień 2015 19:38

Egzotyczna jedynka Pawła Kukiza

Paweł Kukiz przedstawił kandydatów do Sejmu, jedynką w okręgu bydgoskim będzie paraolimpijczyk Mirosław Piesak. Z drugiego miejsca wystartuje Piotr Najzer z Kongresu Nowej Prawicy.

Opublikowano w Regionalne

Działanie grzejników opiera się na promieniowaniu i konwencji, czyli podgrzewaniu powietrza znajdującego się we wnętrzu grzejnika i przekazaniu przez cząsteczki powietrza energii. Dzięki promieniowaniu ciepło jest wydzielane na powierzchnię.

Opublikowano w Polecane
czwartek, 27 sierpień 2015 15:39

Przewodniczący Rady Miejskiej nie śpieszy się

Przynajmniej miesiąc poczeka na rozstrzygnięcie kwestia mandatów radnych inowrocławskich: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Oznacza to, że oboje otrzymają na swoje konto wypłatę kolejnych diet. Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski nie śpieszy się z rozstrzygnięciem tej kwestii, Wojewoda na razie nie planuje podjęcie także żadnych działań.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 27 sierpień 2015 12:36

Bydgoscy siatkarze pod nową nazwą

Pod nazwą Łuczniczka Bydgoszcz będą startowali nasi siatkarze w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2015/16. 

Opublikowano w Sport
czwartek, 27 sierpień 2015 11:58

Bydgoski dworzec w gronie 16 najważniejszych

PKP SA planuje wprowadzić nowy podział kategorii dworców kolejowych. Najważniejszą kategorią będą Dworce Premium, których w całej Polsce ma być 16. Jedynym Dworcem Premium w województwie kujawsko-pomorskim będzie stacja Bydgoszcz Główna.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 sierpień 2015 10:59

Obwodnica Inowrocławia powstanie w całości

W rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych zaprezentowanym wczoraj przez premier Ewę Kopacz i minister Marię Wasiak znalazły się ważne zapisy dla Inowrocławia i kierowców jeżdżących przez powiat inowrocławski. W perspektywie do 2018 roku powstać ma bowiem także północna część obwodnicy Inowrocławia, której realizacja była niepewna.

Opublikowano w Inowrocław

Piątek będzie ostatnim dniem pracy Eleonory Harendarskiej na stanowisku dyrektora Filharmonii Pomorskiej. Z tą placówką związana była ona przez pół wieku, w tym roku mija bowiem jubileusz 50-lecia pracy w Filharmonii Pomorskiej. Radni chcą uhonorować ją honorowym obywatelstwem miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 sierpień 2015 10:10

Policjanci dali lekcje pracownikom Opery Nova

Ataków terrorystycznych nie spodziewamy się na co dzień, warto jednak wiedzieć co robić w przypadku takiej napaści. Specjalne szkolenie dla pracowników tej instytucji kultury przeprowadzili policjanci z komendy miejskiej Policji w Bydgoszczy w ramach programu - ,,Zapobiegaj-Przetrwaj”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu