Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 sierpień 2015
środa, 26 sierpień 2015 00:39

Była działaczka PSL wystartuje z list PiS

Niegdyś lojalna wobec marszałka Piotra Całbeckiego radna wojewódzka, teraz ma być jedną z lokomotyw wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o Silvanej Oczkowskiej, która jak się nieoficjalnie dowiadujemy ma znaleźć się w pierwszej dziesiątce listy wyborczej PiS, jako najprawdopodobniej druga kobieta.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W lutym Rada Miasta Bydgoszczy zaapelowała do Sejmiku o umożliwienie korzystania na jednym bilecie z kolei oraz bydgoskiej komunikacji miejskiej dojeżdżającym z Inowrocławia oraz Nakła nad Notecią. Sejmik do dnia dzisiejszego nie raczył odnieść się do tego wystąpienia.

Opublikowano w Regionalne

Los radnych Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia nie jest jeszcze rozstrzygnięty, ale już niektórzy zaczynają przygotowywać się do wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Inowrocławiu. Kilka dni temu radny Andrzej Kieraj wezwał przewodniczącego rady Tomasza Marcinkowskiego o niezwłoczne zwołanie obrad, na których radni stwierdzić mieliby wygaśniecie mandatów obojga radnych.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 25 sierpień 2015 15:55

Lewica ma kolejną kość niezgody

Patria Janusza Palikota uważa, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie skonsultował z nią listy wyborczej Zjednoczonej Lewicy dla okręgu bydgoskiego. Podobnego zdania ma być także partia Zieloni. Może oznaczać to kolejne spory o kształt list w naszym okręgu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz działające nad Brdą firmy z sektora nowoczesnych technologii zgodnie podkreślają, że Bydgoszcz ma silną pozycję na polskiej mapie nowoczesnych usług.

Opublikowano w Bydgoszcz

Związek ZIT w województwie kujawsko-pomorskim jest ewenementem na skalę Polską, gdyż jako jedyny oparty jest o dwa duże ośrodki - Bydgoszcz i Toruń. Wymagało to wypracowania przez samorządowców kompromisu, przez co procedura wdrażania ZIT w naszym województwie się nieco opóźniła. Pierwsze konkursy być może zostaną ogłoszone już w grudniu, a jeżeli tego terminu nie da się dochować, to dopiero po nowym roku. Szybciej nie ma się też zatem co spodziewać przelewów z Brukseli na inwestycje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu