Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 sierpień 2015
wtorek, 25 sierpień 2015 00:27

Kryzys wojewódzkiej demokracji

Jaki jest sens prowadzenia kilku godzinnych obrad Sejmiku, gdy tak naprawdę organ ten zajmuje się zatwierdzaniem decyzji przygotowanych wcześniej przez Zarząd Województwa. Na poniedziałkowej sesji dowiedzieliśmy się bowiem, że Kancelaria Sejmiku nawet nie przewiduje, że przygotowane przez Zarząd Województwa projekty mogłyby zostać w jakimś stopniu poprawione.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 sierpień 2015 20:55

Dobry tłumacz pilnie poszukiwany!

Każdemu z nas zdarza się w życiu moment, w którym pilnie potrzebuje tłumacza. Nie jest to usługa, z której korzystamy zbyt często, dlatego dobór odpowiedniego specjalisty potrafi przysporzyć wiele problemów. Czym się kierować przy wyborze tłumacza? O czym pamiętać zlecając usługę?

Opublikowano w Polecane

Radny Andrzej Walkowiak z Bydgoszczy złożył interpelacje do marszałka województwa sprawie problemu przedstawionego w ,,Sprawie dla reportera”, dotyczącego Placu Klasztornego w Inowrocławiu, gdzie przedsiębiorcy grozi możliwość zwrotu dotacji unijnej. Radnego stanowczo za to wystąpienie zaatakowała radna Elżbieta Piniewska, żona wiceprezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Na posiedzeniu Sejmik przyjął pakiet uchwał dotyczących ochrony krajobrazu. Dyskusja nad tą problematyką wywoływała dużo emocji, choć ciężko mówić o demokracji, gdyż jak się okazało powody techniczne wewnątrz Urzędu Marszałkowskiego uniemożliwiły jakiekolwiek korekty zaproponowanych przez Zarząd Województwa dokumentów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 sierpień 2015 11:17

Lewicy do zjednoczenia jeszcze daleko

Nie mające zbyt dużej pozycji środowiska skupione wokół prof. Jana Hartmana wprowadziły SLD i Twój Ruch w niemałe kłopoty. Formalnie tego nikt nie przyzna, ale w obu partiach pojawia się coraz więcej głosów, aby się z Hartmanem jakoś dogadać – problemem staje się jednak zaporowy warunek.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 sierpień 2015 10:42

Trasa Uniwersytecka na Sejmiku budzi kontrowersje

W programie dzisiejszych obrad Sejmiku zjalazł się punkt poświęcony nadaniu statusu drogi wojewòdzkiej Trasie Uniwersyteckiej. Celem tego rozstrzygnięcia ma być dalsza rozbudowa tej trasy ze środkòw unijnych. Na wniosek marszałka Piotra Całbeckiego ten punkt został przeniesiony na przyszłą sesje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu