Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 sierpień 2015

Zastępca prezydenta Anna Mackiewicz zapiera się publicznie, że nie mały wydatek na jednoroczne nasadzenia w Parku Kochanowskiego był potrzebny. Tłumaczy to rangą parku.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 sierpień 2015 16:32

Wszyscy możemy odczuć skutki suszy

Utrzymujące się wysokie temperatury uderzą w rolnictwo, już dzisiaj wiemy, że susza przyniesie rolnikom spore straty. Jej skutki odczuć mogą także konsumenci, z powodu wyższych cen żywności w kolejnych miesiącach. Susza w sposób szczególny dotknęła województwo kujawsko-pomorskie.

Opublikowano w Regionalne

Od 31 sierpnia flotę komunikacji miejskiej w Inowrocławiu zasili 12 nowoczesnych autobusów firmy Volvo, które zasilane będą napędem hybrydowym. Zyskać ma przede wszystkim środowisko naturalne, gdyż ten model autobusu zużywa znacznie mniej paliwa, od standardowo napędzanych pojazdów. Inowrocławianie zyskają jednak także większy komfort podróży.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 13 sierpień 2015 14:47

Rada Miasta Bydgoszczy nie przestrzega prawa

Zdaniem wojewody Rada Miasta Bydgoszczy powinna skargę autorstwa przewodniczącego Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim (z marca br.) przekazać do Komisji Rewizyjnej, a ta następnie powinna zbadać, czy zarzuty kierowane przez soleckich samorządowców są zasadne. Radni Platformy Obywatelskiej nie zgodzili się jednak na to, aby tą sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 sierpień 2015 14:30

Drezyny zawitają w sobotę do Koronowa

Stowarzyszenie Szczęśliwa Dolina organizuje w sobotę 15 sierpnia - ,,Festyn Drezynowy”. Będzie możliwość przejechania się drezyną spalinową po linii kolejowej nr 241, która obecnie jest wyłączona z ruchu pasażerskiego.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
czwartek, 13 sierpień 2015 13:16

Park Kochanowskiego dostępny dla bydgoszczan

Już dzisiaj zostanie udostępniony mieszkańcom Bydgoszcz park im. Jana Kochanowskiego, w okresie II Rzeczypospolitej ważne miejsce życia miasta. Po wielomiesięcznej rewitalizacji, wartej 4,8 mln zł, to miejsce znowu będzie mogło zachwycać bydgoszczan swoim pięknem.

Opublikowano w Bydgoszcz

„Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował” - IV edycja tej imprezy odbędzie się w najbliższy weekend w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku pod Bydgoszczą. Najciekawsze wydarzenia odbywać będą się w sobotę i niedzielę, w te dni zobaczymy wojenne starcia polsko-szwedzkie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu