Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 sierpień 2015

Przed tygodniem połączone komisje przyjęły ustawę o związkach metropolitarnych, wykreślając zapisy narzucające odgórnie metropolię bydgosko-toruńską. Projekt ten będzie musiał przejść jednak jeszcze przez Sejm i Senat, za nim będziemy mogli mówić o sukcesie. Szczególnie trudno może być utrzymać istotne z punktu Bydgoszczy zapisy w Senacie.

Opublikowano w Regionalne

W piątek w siedzibie bydgoskiej firmy odzieżowej Modus gościł lider Polski Razem Jarosław Gowin. Rozmawiano o trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się kilka lat temu branża, po tym, gdy kluczowe dla polskich służb mundurowych zaczęły wygrywać 2-3 osobowe firmy, które zlecały szycie w Chinach, gdzie mamy do czynienia z dużo tańszą siłą roboczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek Urzędu Miasta Bydgoszczy, o nadanie Trasie Uniwersyteckiej statutu drogi wojewódzkiej, co ma pozwolić uzyskać dotację unijną na jej dalszą rozbudowę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 11 sierpień 2015 17:02

Marszałek toruński, a nie kujawsko-pomorski?

Piotr Całbecki jako marszałek województwa powinien reprezentować całe województwo. W publicznych wypowiedziach twierdzi, że wywiązuje się z tego, choć w bydgoskich środowiskach padają zarzuty, że interesuje go głównie część województwa po wschodniej stronie Wisły. Nowe światło na postrzeganie marszałka rzuca wypowiedź posła PO z Torunia Antoniego Mężydło dla Expressu Bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

W lipcu ubiegłego roku w powiecie inowrocławskim zarejestrowanych było prawie 14 tys. osób bez pracy. Dzisiaj jest to lekko ponad 11 tys. i niewykluczone, że jak ta tendencja się utrzyma, bezrobocie spadnie poniżej 10 tys.

Opublikowano w Inowrocław

O głosowaniu na najpopularniejszą "Modernizację Roku 2014" informowaliśmy ponad miesiąc temu. Teraz możemy oficjalnie stwierdzić, że most pod Koronowem zwyciężył w kategorii „Drogi i obiekty mostowe.”

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
wtorek, 11 sierpień 2015 11:05

PiS też postawi na spadochroniarza?

Według naszych nieoficjalnych informacji ostatnio w niełaskę w Warszawie podpadł poseł Tomasz Latos, pełnomocnik okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Z tego też powodu niewykluczone, że listę tej partii do Sejmu otworzy osoba niezwiązana z naszym regionem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Konflikt pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a marszałkiem naszego województwa coraz bardziej się zaognia. Zarząd Województwa upiera się przy obsadzeniu stanowiska dyrektora osobą Macieja Puto, nie zważając na możliwość konfliktu z ministerstwem, który niósłby dalsze konsekwencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu