Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 08 grudzień 2015

Dzisiaj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się I czytanie przygotowanego przez prezydenta Rafała Bruskiego projektu budżetu na rok 2016. Dopiero po tym rozpoczną się pracę radnych nad tym dokumentem, który przyjęty ma zostać po świętach. Były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz ocenia propozycje Bruskiego negatywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilkadziesiąt minut po ukazaniu się w mediach informacji, iż Mikołaj Bogdanowicz odebrał z rąk premier Beaty Szydło i szefa MSW Mariusza Błaszczaka nominację na stanowisko wojewody, prezydent Rafał Bruski na Facebook-u złożył mu gratulacje. Ten przejaw kultury politycznej zapewne przeszedłby bez echa, gdyby nie sugestie toruńskiego posła PiS Jana Ardanowskiego, iż Bruski może nie akceptować nowego wojewody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na komisji Kultury i Nauki wyrażono ubolewanie, iż o planach zagospodarowania Młynów Rothera wszyscy dowiedzieli się po konkretnych ustalenia, bez konsultacji ze stroną społeczną. Jest to kolejna publikacja na naszych łamach, o trudnym dialogu prezydenta z radnymi, co może już zanudzać niektórych naszych czytelników – jest to jednak niemniej z punktu widzenia właściwych relacji społecznych, dość istotna tematyka, dlatego sprawę nagłaśniamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po południu do Bydgoszczy dotarł nowy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który obowiązki od urzędującej wojewody Ewy Mes przejmie w środę rano. Najbardziej aktywny podczas tej konferencji prasowej był jednak poseł Jan Ardanowski, który emocjonalnie reagował na pytania dotyczące oceny pracy marszałka. Dla wielu bydgoszczan jest to jednak ważna kwestia, gdyż oczekują oni od nowego wojewody, że Zarząd Wojewódzki będzie w końcu rzeczowo kontrolowany.

Opublikowano w Regionalne

Jedną z ostatnich decyzji Ewy Mes na stanowisko wojewody jest zaskarżenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dwóch uchwał Sejmiku Województwa, które zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego uderzają w interes tego miasta. Uchwały krajobrazowe przyjęte przez Sejmik utrudniają inwestowanie na obszarach położonych przy Brdzie i innych zbiornikach wodnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urodzony 12 grudnia 1860 na Kujawach Jan Kasprowicz zaliczany jest do jednych z wybitniejszych Polaków przełomu XIX i XX wieku. W piątek przypada rocznica jego 155 urodzin. Zachęcamy do udziału w inowrocławskich obchodach.

Opublikowano w Inowrocław

W przyszłym roku ruszyć ma przebudowa ulic Grunwaldzkiej pomiędzy Węzłem Zachodnim i granicą miasta, gdzie za kilka lat powstać ma Węzeł Pawłówek drogi ekspresowej S-5. Projekt budżetu miasta na przyszły rok zakłada prawie 50 mln zł wydatków inwestycyjnych, ponad 100 mln miasto chce pozyskać z Unii Europejskiej. Celem inwestycji jest dostosowanie drogi do standardu dwupasmowej – pomiędzy Rondem Grunwaldzkim i Węzłem Zachodnim taki standard ma już miejsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Premier Beata Szydło w towarzystwie Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka wręczyła dzisiaj nominacje nowym wojewodom. Funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego będzie pełnił wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu