Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 grudzień 2015
piątek, 04 grudzień 2015 00:27

Rafał Bruski wziął się za politykę

Przez lata prezydent Bydgoszczy starał się budować sobie wizerunek brzydzącego się polityką fachowca i samorządowca. Starał się przy tym wskazywać krytykującą go opozycję jako politykierów. Kilka dni temu zachował się jednak jak wzorowy polityk Platformy Obywatelskiej i poszedł bronić rzekomo zagrożonej demokracji. Bydgoszczy takie jednoznaczne zaangażowanie się prezydenta raczej nie pomoże, a może utrudnić przyszłe relacje z rządem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Komisja ds. Unii Europejskiej polskiego Sejmu odrzuciła już w I czytaniu inicjatywę poselską mającą zobowiązać polski rząd do wymówienia Komisji Europejskiej kwot imigranckich. Na Węgrzech los podobnej inicjatywy był zupełnie inny, gdyż większość parlamentu nie zgadza się na kwoty narzucane przez Brukselę. Sprawę dla nas komentuje partia Jobbik.

Opublikowano w Magazyn

W wydawanym przez Urząd Miasta Inowrocławia biuletynie informacyjnym ukazała się publikacja przedstawiająca w nie najlepszym świetle jednego z radnych opozycji. Autor tekstu nie został podany, dlatego też na sesji Rady Miejskiej wyjaśnień domagał się radny Marcin Wroński.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 03 grudzień 2015 17:47

Bydgoszcz Leśna nabiera nowych barw

Jeszcze w grudniu powinna zakończyć się przebudowa dworca kolejowego Bydgoszcz Leśna wraz z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego na komunikację autobusową.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 grudzień 2015 17:06

Od nowego roku rewolucja w komunikacji miejskiej

Za kilka tygodni uruchomione zostaną linie tramwajowe do Fordonu. Na tę inwestycję mieszkańcy tej dzielnicy oczekiwali przez kilka lat. ZDMiKP przedstawił ostateczny układ linii komunikacyjnych, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2016 roku. Zmiany dotyczyć będą całego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dotychczasowy prezes MZK Andrzej Wadyński jest rekomendowany Radzie Nadzorczej, przez prezydenta Rafała Bruskiego, na stanowisko prezesa tej spółki. W środę miało miejsce spotkanie Wadyńskiego z Bruskim i przewodniczącą Rady Nadzorczej Aleksandrą Antonowicz. Wbrew wcześniejszym zapowiedzią, w spotkaniu nie wziął udziału popierany przez załogę Paweł Czyrny.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 03 grudzień 2015 10:52

Toruński asystent bydgoskiego posła

Poglądy toruńskiego radnego Michała Jakubaszka na tematy metropolitarne w Bydgoszczy raczej nie znalazłyby poklasku. Radny będzie w tej kadencji doradzał bydgoskiemu posłowi Łukaszowi Scheiberowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu