Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 grudzień 2015
poniedziałek, 21 grudzień 2015 19:44

Sejmik nie uznał wezwania Miasta Bydgoszczy

Naruszające zdaniem Urzędu Miasta Bydgoszczy interesy grodu nad Brdą, uchwały krajobrazowe, zostały przez Sejmik podtrzymane. Do usunięcia naruszenia interesu prawnego Bydgoszczy wezwał Sejmik prezydent Rafał Bruski. Wiele wątpliwości może budzić jednak sposób procedowania tej kwestii, który sprawiał wrażenie braku szacunku Prezydium Sejmiku i Zarządu Województwa wobec Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 grudzień 2015 19:21

Bydgoszcz przejęła infrastrukturę drogową w Zachemie

Od kilku miesięcy na teren dawnego Zachemu mogliśmy bez problemu wjeżdżać. Związane było to z wydzierżawieniem przez syndyka upadłościowego Infrastruktury Kapuściska dróg Miastu Bydgoszcz. Ratusz ostatecznie zakończył formalności wykupując je na stałe, w celu dalszego rozwoju terenów Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 21 grudzień 2015 19:10

Kujawsko-pomorskie finanse z nożem na gardle

Sejmik Województwa przyjął dzisiaj budżet na rok 2016, który będzie pierwszym zbilansowanym, czyli planujemy wydać dokładnie tyle ile uzyskamy przychodów. Znajdować będziemy się jednak minimalnie nad dopuszczalnym progiem zadłużenia. Z racji wielu występujących ryzyk, może się w trakcie roku okazać, że ta granica zostanie przekroczona.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 21 grudzień 2015 12:50

Czterech piłkarzy odchodzi z Zawiszy Bydgoszcz

Czterech piłkarzy odejdzie z Zawiszy Bydgoszcz podczas nadchodzącej zimowej przerwy transferowej. 

 

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu