Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 grudzień 2015

W kadencji 2010-2014 radny Maciej Świątkowski zbytnio nie zachowywał się jak ambasador bydgoskich interesów, choć reprezentował w Sejmiku właśnie to miasto. Dlatego też pomimo wysokiego miejsca na liście wyborczej, w listopadzie ubiegłego roku bydgoszczanie nie wybrali go na kolejną kadencję. Mandat obejmie jednak w trakcie kadencji w ramach wakatu po Zbigniewie Pawłowiczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Transparentność nie jest najwyższą troską Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, dlatego też uchwały Zarządu Województwa i zarządzenia marszałka publikowane są w BIP z dość dużym opóźnieniem. Nawet jeżeli takie zarządzenie się ukaże, to często bez załącznika, który stanowi kwintesencję. Nie podoba się to części samorządowców ze szczebla powiatowego i gminnego, gdyż utrudnia codzienną pracę, marszałek wobec tego jest jednak niewzruszony. Być może po interwencji szefa MSW Mariusza Błaszczaka się to zmieni.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 15 grudzień 2015 21:08

Czy rząd rozwiąże nowy spór w Solino?

Zarząd Inowrocławskich Kopalni Soli Solino zapewnia nas, że jest otwarty na rozmowy z NSZZ Solidarność, w celu opracowania strategii rozwoju firmy i zarzuca jednoznacznie brak dobrej woli związkowcom. Strona związkowa stoi jednak na stanowisku, że rozmowy są prowadzone w taki sposób, aby nie wypracować żadnych efektów. Solidarność liczy na zaangażowanie w spór nowego rządu Beaty Szydło.

Opublikowano w Inowrocław

W przyszłym roku ruszy rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej, która będzie ważniejszą arterią komunikacyjną w mieście, łączącą centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Konieczne będzie wyburzenie jednak budynków mieszkalnych, po wcześniejszym wywłaszczeniu mieszkańców. Ten element inwestycji nie dla wszystkich będzie już przyjemny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wkrótce rozpocznie się I etap rozbudowy terminala Portu Lotniczego Bydgoszcz. Powierzchnia parteru powiększona ma zostać o 250 metrów kwadratowych. Efekty prac modernizacyjnych widoczne mają być już wiosną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca miesiąca zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ustanawiałby w Bydgoszczy Uniwersytet Medyczny. Zebrać trzeba 100 tys. podpisów do końca roku. Czasu zostało niewiele, a do wsparcia inicjatywy zachęca radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, który dzisiaj prowadzi specjalny dyżur na rzecz tej inicjatywy.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wczorajszej naszej publikacji pt. ,,Kolej w kujawsko-pomorskim będzie droższa a oferta gorsza” wkradł się mały błąd związany z kwotami planowanych wydatków na utrzymanie regionalnych połączeń kolejowych.

Opublikowano w Regionalne

Przez ostatnie pięć lat Mikołaj Bogdanowicz pełnił funkcję wiceburmistrza Kruszwicy. W poniedziałek podczas sesji Rady Gminy była okazja do podziękowania za ten okres, gdyż przed Bogdanowiczem postawiono nową misję, bycia wojewodą kujawsko-pomorskim. Do zadań wojewody należy współpraca z samorządowcami, ale Mikołaj Bogdanowicz Kruszwicy już tyle czasu nie będzie mógł poświęcać.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu