Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 grudzień 2015
środa, 02 grudzień 2015 00:12

Czy do wczorajszego strajku musiało dojść?

Wtorkowy strajk pracowników MZK dał się na pewno we znaki bydgoszczanom, wielu mieszkańców mogło być zaskoczonych tym, że autobus bądź tramwaj nie przyjechał na przystanek. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie – czy strony nie mogły podjąć rozmów już w poniedziałek?

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 grudzień 2015 23:11

Piasecki: Prezydent mógł zapobiec strajkowi

Wśród strajkujących pracowników MZK w zajezdni przy ulicy Inowrocławskiej pojawił się przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Bydgoszczy radny Rafał Piasecki. W jego opinii winę za strajk ponosi prezydent Rafał Bruski. Radny szacuje straty Bydgoszczy związane ze strajkiem na pół miliona złotych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed godziną 14 były prezes MZK Paweł Czyrny i poseł Piotr Król przekonali kierowców i motorniczych do zakończenia strajku, po czym autobusy i tramwaje stopniowo zaczęły obsługiwać linie komunikacyjne. Bydgoszczanie, którym udało się po południu skorzystać z komunikacji miejskiej, mogą być wdzięczni ich zaangażowaniu w mediację, w tym trudnym sporze. Nie oznacza to jednak, że udało się wypracować kompromis, gdyż ważne rozmowy odbędą się w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W roku akademickim 2014/2015 na kujawsko-pomorskich uczelniach wyższych studiowało 908 obcokrajowców, co stanowi prawie 1,5% wszystkich żaków. Najbardziej popularni jesteśmy wśród Ukraińców, ale nie brakuje też młodych ludzi ze Skandynawii.

Opublikowano w Regionalne

Po rozmowach z posłem Piotrem Królem i byłym prezesem Pawłem Czyrnym pracownicy MZK zakończyli protest. Jutro ważne rozmowy z prezydentem Bruskim w ratuszu. Autobusy i tramwaje MZK wyjadą o godzinie 14:30.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 grudzień 2015 13:09

Niedźwiecki złożył dymisję

Istnieje szansa, że jeszcze dzisiaj autobusy i tramwaje MZK wyjadą na ulicę. Prezes zakładów Łukasz Niedźwiecki złożył dymisję. Do zajezdni ma się udać wkrótce były prezes.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 grudzień 2015 11:19

Będzie wniosek o odwołanie prezydenta?

Poranna konferencja prezydenta Rafała Bruskiego została przez pracowników MZK odebrana jako próba dążenia do konfrontacji. Niewykluczone, że zostanie podjęta inicjatywa referendalna przeciwo Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezes MZK Łukasz Niedźwiecki uważa, że obawy strajkujących pracowników nie są uzasadnione. Jego nominacja na tę funkcję są główną przyczyną nie wyjechania autobusów i tramwajów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gniewkowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odnoszą się do planów burmistrza gminy Adama Roszaka, związanych z możliwością zlikwidowania Szkoły Podstawowej im. Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie.

W stanowisku przeciwników ewentualnej likwidacji tej placówki edukacyjnej czytamy, iż burmistrz Roszak złamałby swoje obietnice przedwyborcze.

 

Najważniejsi są uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, którzy przez dziesiątki lat budowali historię tejże placówki oświatowej. Likwidacja szkoły to krzywda, jaka zostanie wyrządzona całej społeczności mieszkańców wsi Murzynno. Szkoła to przecież ,,miejscowy ośrodek kultury”, to również bogata historia i wspaniali ludzie – czytamy w uchwale komitetu PiS w Gniewkowie.

Opublikowano w Inowrocław

Na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski powiedział, że strajk pracowników MZK jest nielegalny i wezwał kierowców do powrotu do pracy. W opinii prezydenta związkowcy nieprzestrzegają ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, która reguluje prowadzenie strajków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu