Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 czerwiec 2014
poniedziałek, 09 czerwiec 2014 22:28

,,Chcemy debaty zamiast festynu”

Za kilka tygodni minie także 8 lat sprawowania najwyższej funkcji w kujawsko-pomorskim przez Piotra Całbeckiego, który to ponosić główną odpowiedzialność za degradacje naszego województwa – pisze Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska i ruch Lepsza Bydgoszcz inaugurując akcję ,,Chcemy debaty zamiast festynu”.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek wieczorem pracownicy ochrony stacji Bydgoszcz Główna zauważyli podejrzanie wyglądającą paczkę na terenie holu głównego. W związku z podejrzeniem, że mogły być to ładunki wybuchowe zdecydowano się ewakuowano dworzec oraz wezwano policyjnych pirotechników. Ostatecznie okazało się, że w paczce znajdowała się zwykła pościel.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek odbyło się I czytanie rządowego projektu ustawy o tzw. odwróconej hipotece, czyli coraz powszechnych w naszym kraju oferowanych usługach podwyższenia renty bądź emerytury w zamian za własność do mieszkania po śmierci świadczeniobiorcy. O te zapisy od ponad dwóch lat zabiega posłanka SLD Anna Bańkowska, gdyż w jej opinii prawo nie chroni obywateli przed bankami.

Opublikowano w Regionalne

W dniu 29 czerwca Amfiteatr Nakielskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mickiewicza odwiedzi Kabaret Moralnego Niepokoju z programem - ,,Pogoda na suma”.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 09 czerwiec 2014 15:04

Pokaż się w sieci i wspieraj lokalną gospodarkę

Internet staje się coraz ważniejszym elementem dzisiejszego marketingu i sektora usług. Bez swojego miejsca w sieci ciężko jest dzisiaj z powodzeniem prowadzić biznes.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 09 czerwiec 2014 14:00

17 lipca początek zmagań w pucharze UEFA

Finał Ligi Europy jak informuje UEFA zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, który okazał się szczęśliwy dla Zawiszy w Pucharze Polski. Droga do finału Ligi Europy będzie jednak bardzo długa, dla polskich klubów rozpocznie się 17 lipca w ramach II rundy kwalifikacyjnej.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 09 czerwiec 2014 13:14

Inowrocławian ubywa

Pod koniec marca według danych Państwowej Komisji Wyborczej Inowrocław zamieszkiwało 72 tys. obywateli, czyli o 850 mniej niż rok wcześniej. W ciągu pierwszego kwartału obecnego roku (styczeń – marzec) liczba mieszkańców Inowrocławia zmalała o 163 osoby.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek odbędzie się głosowanie nad projektem zmiany Konstytucji RP autorstwa grupy posłów PSL i PO, która zakładać ma uniemożliwienie prywatyzacji Lasów Państwowych. Jeżeli propozycja ta zyska poparcie większości, to projekt ten trafi pod prace celowo powołanej Komisji Nadzwyczajnej.

Opublikowano w Regionalne

Do wyborów samorządowych coraz bliżej, a w obozie uważającym siebie za prawicowy trwają walki o przeciągnięcie elektoratu. Pierw PiS zakomunikował ustami swoich radnych, że to osoby związane z byłym prezydentem stoją za fiaskiem ostatniej próby zablokowania sprzedaży KPEC-u. W odpowiedzi bliski współpracownik Dombrowicza Bogdan Dzakanowski rozpowszechnia oświadczenie, w którym wina przypisywana jest partii Jarosława Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 czerwiec 2014 11:17

UKW wykształci mniej pedagogów

Na przyjęcie maturzystów gotowy jest już Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, który przygotował już całą procedurę rekrutacyjną. W porównaniu z rokiem poprzednim zmniejszono nabór na pedagogikę, czyli kierunek generujący największą liczbę bezrobotnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu