Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 07 czerwiec 2014

W sobotę 7 czerwca na stacji kolejowej w Koronowie zorganizowano integracyjny dzień dziecka. Były liczne gry i zabawy, wszystko nawiązywało jednak do tematyki kolejowej. Największym zainteresowaniem cieszyła się natomiast przejażdżka drezyną.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
sobota, 07 czerwiec 2014 16:32

Nowy Prymas Polski chce słuchać wiernych

W archikatedrze gnieźnieńskiej odbył się dzisiaj ingres nowego Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, który w czasie swojej homilii nawiązywał do dziedzictwa pierwszej stolicy naszego kraju oraz zapowiedział, że chce być blisko wiernych. Arcybiskup Polak urodził się w Inowrocławiu. W skład archidiecezji gnieźnieńskiej, której pasterzem został, wchodzi także jego rodzinne miasto.

Opublikowano w Inowrocław

Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczną się w dniach 19 i 20 lipca. W ramach I kolejki Zawisza podejmie w Bydgoszczy Koronę Kielce. Tydzień później niebiesko-czarnych także czeka mecz przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok.

Opublikowano w Sport

Od 2 do 19 czerwca w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO odbywają się ćwiczenia CWIX 2014, w czasie których przedstawiciele 18 krajów będą doskonalić umiejętności interoperacyjności, czyli rzeczy kluczowej dla właściwej współpracy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 07 czerwiec 2014 14:42

,,Niech żyje papież!”

Dzień 7 czerwca 1999 roku wpisał się na trwałe do historii Bydgoszczy. Tego dnia w ramach VII pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski odwiedził on gród nad Brdą. Tłumy wiwatowały ,,Niech żyje papież”, a wśród przedstawicieli władz miasta widoczne było ogromne wzruszenie. Mało kto zapewne przewidywał, że w 15-tą rocznicę tego wydarzenia będziemy czcić Jana Pawła II jako świętego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu