Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 czerwiec 2014
piątek, 06 czerwiec 2014 21:43

Na północy niepokoje wokół drogi S5

Sołtysi z powiatu świeckiego w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oczekują wycofania się z planów budowy odcinka Bydgoszcz –Nowe Marzy drogi ekspresowej S5 i zamiast tego powrotu do koncepcji skomunikowania z autostradą za pomocą drogi S10. Powodem tej prośby jest obawa o wysiedlenia.

Opublikowano w Regionalne

Procedura wyboru nowego przewodniczącego Rady Europy, czyli swego rodzaju rządu Unii Europejskiej, nabiera rozpędu. Największe szansę na objęcie tej funkcji ma pełniący od 1995 do 2013 funkcję premiera Luksemburga Jean-Claude Juncker, którego popiera Europejska Partia Ludowa (EPP), która uzyskała w wyborach do Parlamentu Europejskiego najwyższe poparcie.

Pochodzący z Inowrocławia bramkarz Andrzej Brończyk stał się legendą bydgoskiego Zawiszy. Był on nie tylko dobrym piłkarzem, ale przede wszystkim wierny barwom swojego klubu, nie opuścił go nawet, gdy dla Zawiszy przyszły lata trudniejsze. W niedzielę Inowrocławski Klub Dyskusyjny wraz z kibicami Zawiszy uroczyście odsłoni tablicę upamiętniającą Andrzeja Brończyka.

Opublikowano w Inowrocław

Być może już w przyszłym tygodniu znikną regulacje zabraniające eksportu polskiej wieprzowiny na terytorium Ukrainy. Ta decyzja byłaby niezwykle ważna dla hodowców z naszego województwa, którzy są największym producentem tego mięsa w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

W opinii posła Krzysztofa Brejzy rzeczą niedopuszczalną jest, aby na sądowych wokandach ujawniane były imiona i nazwiska ofiar pedofilów. W związku z powyższym oczekuje od resortu sprawiedliwości zmiany procedur.

Opublikowano w Inowrocław

Przy ulicy Długiej 12 odsłonięto tablice upamiętniającą honorowego obywatela Bydgoszczy dr Jana Biziela, który w latach 1918-1919 operował w niej rannych powstańców oraz jej poprzedniego właściciela Alojzego Stryszyka, zamordowanego w trakcie II wojny światowej przez Niemców. Zdaniem proboszcza parafii katedralnej ks. Stanisława Kotowskiego, obie postacie połączyła wielka miłość do ojczyzny, do Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 06 czerwiec 2014 15:52

Sikorski nie chce do Brukseli

Europejskie media spekulują, że szef polskiego MSZ ma duże szanse na zastąpienie Catherine Ashton na stanowisku szefa unijnej dyplomacji. Sam Radosław Sikorski przecina jednak te spekulacje, gdyż jak sam twierdzi, ma więcej do zrobienia w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

W głosowaniach w których o rozstrzygnięciu decyduje jeden głos, nieobecność jednego radnego może mieć duże znaczenie. Zatem nie bez powodu w kuluarach się mówi, że niekiedy radni na obrady nie przychodzą z powodów taktycznych. Przy obecnie funkcjonującym systemie rozliczania rajców, nie muszą się obawiać większych konsekwencji.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 06 czerwiec 2014 15:02

Kłótnie polityków o św. Królową Jadwigę

Wiceprzewodniczący Sejmiku Adam Banaszak chce, aby w sali sesyjnej inowrocławskiego ratusza zawisnął portret św. Jadwigi, która jest patronką tego miasta. Ten gest budzi jednak duże kontrowersje natury politycznej.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu