Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 czerwiec 2014
wtorek, 01 lipiec 2014 00:42

Na obwodnicy magistrali węglowej

Każdego dnia przez Bydgoszcz przejeżdża dziesiątki pociągów towarowych, z samego Śląska aż na Wybrzeże. Wybudowana w okresie II Rzeczypospolitej ,,Magistrala Węglowa” cały czas spełnia swoją rolę, choć jak przyznaje Bartłomiej Jasiński z Bydgoskiego Towarzystwa Miłośników Kolei , obecnie dużo towarów wożonych jest również z Wybrzeża w kierunku południa kraju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz jest tak bogatym miastem, że w imię znanej tylko niektórym artystom kontrowersji Teatr Polski finansuje rosłych pracowników agencji ochrony. Za wszystko zapłacą bydgoscy podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 16:04

Uderz w stół

27 czerwca red. Ryszard Warta z toruńskich „Nowości” napadł na TMMB broniące Bydgoszcz przed utratą mandatu radnego Sejmiku na rzecz Torunia.  Głównym celem ataku, kolejny zresztą raz, jest udowodnienie, że wszyscy, którzy popierają racje Bydgoszczy są dotknięci toruniofobią i bufonadą – polemizuje na naszych łamach z Nowościami Toruńskimi Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 14:43

Kolej potrzebuje maszynistów

Rośnie zapotrzebowanie na przewozy towarowe w Polsce, z tego powodu PKP Cargo chce zatrudnić 600 pracowników. Szansę na pracę mają także osoby bez żadnego kolejowego doświadczenia, firma chce na szkolenia wydać ok. 21 mln zł.

Opublikowano w Regionalne

Portal informacyjny wydawany przez podległe prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie Kujawskie Centrum Kultury sugeruje, że dzięki zabiegom posła Krzysztofa Brejzy Inowrocław zyskał w okresie wakacyjnym bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą. To połączenie w rozkładzie jazdy się znajduje ,ale udział parlamentarzysty z Inowrocławia jest chyba trochę przesadzony.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 12:32

Studenci popłyną do Berlina na rejs badawczy

7 lipca z Poznania wypłynie statek szkoleniowy M/S Władysław Łokietek pod dowództwem kpt. Grzegorza Nadolnego z 20 studentami kierunku rewitalizacja dróg wodnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Kierunkiem ich podróży będzie Berlin, w czasie rejsu będą prowadzić badania warunków nawigacyjno-żeglugowych na polskim odcinku Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu