Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 czerwiec 2014

W marcu Rada Miejska w Nakle ustanowiła nagrodę dla osób zasłużonych dla promocji gminy i dbałości dla kultury fizycznej, zwanej ,,Laurem św. Wawrzyńca”, która miała być przydzielana przez burmistrza w postaci statuetki. Na razie burmistrz nagród żadnych jednak nie przyzna, gdyż zdaniem wojewody ta uchwała była niezgodna z polskim prawem, dlatego też została uchylona.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zdaniem prof. Roberta Gwiazdowskiego jeżeli Polska ma mieć realną siłę w Parlamencie Europejskim, to PiS powinien z PO jedną frakcję. Patrząc na poziom sporów w Polsce wydawać się to może niemożliwe, ale z punktu widzenia interesów naszego kraju byłoby to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Poglądy wyrażone w treści listu kierowanym przez inowrocławski PiS do premiera Donalda Tuska są obecne w wypowiedziach właściwie wszystkich sił politycznych. Są to jednak ciche i rozproszone głosy przedstawicieli inowrocławskiego społeczeństwa. Czy tym razem dojdzie do przełomu?

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 03 czerwiec 2014 18:17

Powstanie chodnik w Paterku

Pod koniec kwietnia nakielscy radni wyrazili zgodę na przekazanie dotacji w wysokości 172 tys. zł dla Zarządu Dróg Wojewódzkich na realizację zadania budowy chodników. Wielu mieszkańców gminy Nakło w skład której wchodzi Paterek z powodu braku chodnika korzysta z szosy, co nie jest do końca bezpieczne.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Unia Europejska przedstawiła krajom członkowskim rekomendacje, które mają ułatwić im walkę z kryzysem. Polsce po raz kolejny zalecono wprowadzenie niepopularnych reform społecznych oraz uproszczenie systemu podatkowego.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 03 czerwiec 2014 14:00

Nowe szalety w centrum miasta

W ramach realizacji projektu ,,Bydgoski Węzeł Wodny” firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic uruchomiła dwie nowe toalety miejskie. Pierwszy przy dworcu PKS obok Trasy Uniwersyteckiej, drugi zaś pomiędzy mostem Solidarności a mostem Królowej Jadwigi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po porażce wyborczej struktury Twojego Ruchu w naszym województwie nie załamują rąk i zapowiadają dalszą walkę o realizacje swoich postulatów. Poseł Łukasz Krupa mówił na dzisiejszej konferencji prasowej o dużej mobilizacji w strukturach, towarzyszyła mu liderka listy wyborczej Kazimiera Szczuka.

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza na kolejną okazję z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Tym razem wycieczka odbędzie się wyjątkowo w piątek, w czasie której będzie można zobaczyć z bliska jak funkcjonuje odnosząca sukcesy PESA Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Olsztynie pod Częstochową w jednej z jaskiń głaz śmiertelne przygniótł 16-latkę, jej znajomi doznali lekkich obrażeń. Dziewczyna przebywała na wycieczce szkolnej z gimnazjum w Świekatowie – powiat świecki.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 03 czerwiec 2014 13:04

Zawisza bez trenera

Ryszard Tarasiewicz nie będzie dalej trenerem Zawiszy. Dzisiaj właściciel klubu Radosław Osuch poinformował, że nie przedłuży kontraktu ze szkoleniowcem.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu