Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 czerwiec 2014
piątek, 27 czerwiec 2014 00:42

Nowy, stary przewodniczący NSZZ Solidarność

Leszek Walczak został wybrany przewodniczącym Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na tę funkcję. W piątek drugi dzień walnego zjazdu i wybory do zarządu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 czerwiec 2014 22:57

Bydgoszcz odzyskała swój symbol

Rekonstrukcja fontanny ,,Potop” trwała 10 lat, w końcu dobiegła jednak końca. 26 czerwca wpisze się do historii Bydgoszczy jako dzień od którego znowu możemy się zachwycać piękną fontanną. Jest to przede wszystkim dzieło bydgoszczan, którzy społeczną pracą odbudowali ten piękny symbol.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządy rolnicze domagają się przywrócenia możliwości prawnego stosowania uboju rytualnego, który został zakazany kilka miesięcy temu z powodu protestów organizacji walczących o prawa zwierząt. Zdaniem rolników traci na tym Polska gospodarka, stąd też domagają się zmian w prawodawstwie, w przeciwnym przypadku może dojść do protestów i blokad dróg.

Opublikowano w Regionalne

Schemat dość już znany w Bydgoszczy. Prezydent przedstawia radnym projekt współpracy z Toruniem przy tym informując, że jeżeli nie przyjmą uchwały w takim kształcie to Bydgoszcz straci pieniądze. Radni opozycji odpowiadają, że to jawny szantaż, ale uchwałę przyjąć muszą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja Rady Miejskiej Inowrocławia z 2011 roku wyrażano zgodę na ustanowienie na terenie tego miasta specjalnej strefy ekonomicznej. Do dzisiaj nie ma jednak w tej sprawie opinii Rady Ministrów. Radny Jacek Olech pyta prezydenta Brejzę o działania w tej sprawie.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek w historycznej sali Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy rozpoczęło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego, w czasie którego zostaną wybrane nowe władze NSZZ Solidarność. Dużo mówi się o sytuacji ludzi pracy w Polsce oraz trwającym kryzysie politycznym.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 czerwiec 2014 13:30

Metropolia Bydgoska idzie do wyborów

Zdaniem prezesa stowarzyszenia Metropolia Bydgoska dla obecnych radnych zbyt duże znaczenie ma interes partii jakie reprezentują, co odbywa się kosztem dla naszego miasta. Z tego powodu zapowiada on stworzenie szerokiego porozumienia probydoskiego i wystawienie listy w wyborach samorządowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 czerwiec 2014 13:19

Absurdalny zakaz w centrum Bydgoszczy

Od poniedziałku obowiązuje w okolicach Starego Rynku nowa organizacja ruchu związana z pracami rewitalizacyjnymi. Część z nich już trwa, ale np. w przypadku mostku na ulicy Ku Młynom nie dzieje się jeszcze nic. Mimo to wprowadzono na niej nawet zakaz ruchu dla pieszych, którym każe się chodzić na około przez kładkę. Z tego też powodu funkcjonariusze policji i straży miejskiej mają dużo pracy, co widać na dołączonym zdjęciu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu