Ten dzień dla premiera Donalda Tuska nie był zapewne łatwy, gdyż pierw musiał tłumaczyć się przed całym parlamentem z tzw. afery podsłuchowej, a późnym wieczorem odbyło się głosowanie nad udzieleniem jego rządu wotum zaufania. Porażka oznaczałaby koniec premiera Tuska. Po tym dniu lider Platformy Obywatelskiej wyjdzie jednak zbudowany, gdyż bardzo prawdopodobne stało się, że dotrwa do końca tej kadencji, a przez najbliższe miesiące będzie miał szansę na odbudowanie utraconego zaufania.
Poseł Tomasz Latos w środę w ramach punktu ,,pytania w sprawach bieżących” pytał przedstawiciela ministerstwa zdrowia o mniejsze kontrakty na rehabilitacje w województwie kujawsko-pomorskim, a przede wszystkim w Bydgoszczy.
Jedną z dość często pojawiających się w tzw. aferze taśmowej postaci jest biznesmen Jan Kulczyk, który kilka tygodni temu zakupił od państwa akcje Ciech. Według Wprost spotkał się on m.in. z premierem Donaldem Tuskiem. Ten wątek wydaje się niezwykle ciekawy z punktu widzenia powiatu inowrocławskiego, gdzie Ciech jest jednym z głównych pracodawców.
Od czwartku hol dworca głównego w Bydgoszczy zostanie zamknięty z powodu prac budowlanych. Podróżni bilety będą mogli kupić w kontenerowym dworcu tymczasowym po jego południowej stronie.
W czwartek o godzinie 16:00 odbędzie się dla Bydgoszczy wydarzenie które można się pokusić o postawienie w grupie historycznych. Bydgoszcz odzyska swój przedwojenny symbol fontannę ,,Potop”.
Premier Donald Tusk odniósł się z mównicy sejmowej do trwającego kryzysu politycznego w Polsce i zgłosił wniosek o udzielenie przez parlament wotum zaufania dla jego rządu. To głosowanie ma się odbyć po godzinie 21. Jeżeli premiera nie poprze dzisiaj większość sejmowa, to będzie musiał złożyć w najbliższych dniach dymisję.
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował, że ma podstaw do ukarania członka zarządu SP Zawisza Stanisława Żołnowskiego i byłego członka zarządu Jarosława Woźniaka, za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych na meczu Zawiszy z Cracovią Kraków. Obojgu zarzucano niewypełnianie poleceń porządkowych, czyli popularne ,,stanie na schodach”.
Prezydent Rafał Bruski nie otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2013. Większość radnych poparła co prawda prezydenta, ale zgodnie z polskim prawem potrzeba poparcia bezwzględnej większości całego składu Rady Miasta, czyli 16 radnych. Bruski uzyskał poparcie 15 rajców. Z racji kończącej się kadencji ta decyzja nie niesie żadnych konsekwencji prawnych dla prezydenta.
W opinii posła Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Kownackiego prezentacja spektaklu ,,Golgota Picnic” obraża uczucia religijne chrześcijan, z tego powodu kieruje on do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wniosek o zablokowanie spektaklu.
Od września ponad 800 mieszkańców osiedla Łęgnowo pozbawionych może być dostaw wody. Wynika to z zapowiedzi syndyka będącej w stanie upadłości spółki Infrastruktura Kapuściska, która zarządza majątkiem po upadłym Zachemie.
Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.
Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.