Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 czerwiec 2014

O wczorajsze działania Policji w czasie happeningu Młodzieży Wszechpolskiej pytał Komendanta Miejskiego Policji na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego radny Michał Krzemkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podsłuchane fragmenty rozmowy Radosława Sikorskiego z Janem Vincentem Rostowskim są dzisiaj jednym z częściej komentowanych tematów. Rostowski w tej sprawie złożył już zawiadomienie do prokuratury, obaj politycy nie kryją rozgoryczenia, że podsłuchano ich prywatną rozmowę. Problem jednak w tym, że odbyła się ona na koszt podatnika.

Opublikowano w Regionalne

Jeśli artyście wolno wszystko, to niech katolikom, chrześcijanom wolno będzie (chociaż) mówić „nie" – wypowiada się w imieniu Diecezji Bydgoskiej ks. dr Sylwester Warzyński.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 czerwiec 2014 18:08

Ubój rytualny wraca do Sejmu

W czwartek na wniosek PSL Sejm zdecyduje o ewentualnym cofnięciu zakazu stosowania uboju rytualnego w Polsce, który został wprowadzony kilka miesięcy temu przez parlament. Projekt powstał z inicjatywy Izb Rolniczych z całej Polski. Sprawa ta budzi duże kontrowersje i emocje.

Opublikowano w Regionalne

Oburzenie bydgoszczan jest powszechne. Kolejny raz nasze miasto zostało zwyczajnie ograne. Tym razem za sprawą odebrania nam jednego mandatu radnego do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i przekazania go Toruniowi. A wszystko rzekomo zgodnie z prawem, nakazującym zmniejszanie liczby radnych proporcjonalnie do liczby mieszkańców okręgów wyborczych. Dodajmy: rzecz dotyczyła różnicy rzędu 0,05 proc. Toruń zatem mieć będzie 6, a Bydgoszcz 5 radnych. Automatycznie dawne woj. bydgoskie może liczyć na 15, a byłe toruńskie i włocławskie, choć mniej liczne, na 17 radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 24 czerwiec 2014 17:19

Korwin-Mikke Unii Europejskiej nie rozwali

Do wyborów europejskich Nowa Prawica szła z hasłem niszczenia Unii Europejskiej od środka, co dało tej partii ponad 7% poparcia.. Te plany Janusz Korwin-Mikke musi jednak odłożyć na kilka lat, gdyż nie wszedł on w skład żadnej europejskiej koalicji eurosceptycznej. W ostatnich tygodniach najwięcej zyskali natomiast Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy z Prawem i Sprawiedliwością, którzy stali się trzecią silą w Parlamencie Europejskim.

wtorek, 24 czerwiec 2014 15:52

Sądna środa dla Bruskiego

Jutro jedno z ważniejszych dla prezydenta Rafała Bruskiego głosowań w tej kadencji. Radni ocenią czy budżet za rok 2013 wykonał właściwie przyznając mu absolutorium, bądź wydając ocenę negatywną. Ta decyzja Rady Miasta będzie miała dla prezydenta pewne znaczenie wizerunkowe, a jego wynik jest wielką niewiadomą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piątek może okazać się dla policji dość dużym wyzwaniem organizacyjnym. Z powodu spektaklu ,,Golgota Picnic” zarejestrowano już cztery zgromadzenia, jedno z nich przewiduje nawet 3 tys. uczestników. Policja przewiduje, że mogą być zarejestrowane kolejne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Policja i ABW zatrzymały kolejną osobę podejrzaną o udział w procederze nagrywania najważniejszych osób w państwie biznesmena Marka F. Według Gazety Wyborczej jest on właścicielem 40% akcji w Składach Węgla, które swoją siedzibę mają podbydgoskich Białych Błotach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mający się odbyć w ramach festiwalu Malta w Poznaniu spektakl ,,Golgota Picnic” został odwołany z powodu protestów i zapowiedzi manifestacji organizacji katolickich. Sztukę zdecydowano się przenieść na najbliższy piątek do Teatru Polskiego w Bydgoszczy. PiS oczekuje do prezydenta Bruskiego zdecydowanej reakcji, a przed teatrem planowane są już protesty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu