Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 czerwiec 2014
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 23:20

Pierwsza taka reklama w Polsce

Na budynku przy ulicy Garbary 9 powstała reklamowa ,,Retrościana”. Czyli wielki mural z ogłoszeniami w formie gazety z okresu przedwojennego. Twórcy tego dzieła – Alina i Dawid Sobiech wyjaśniają, że tego typu rozwiązania mają być alternatywą dla szpecących Bydgoszcz bilbordów i banerów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 23:06

Plan Kaczyńskiego nie wypalił. Co dalej z Polską?

We wtorek rozpocznie się pierwsze posiedzenie Sejmu od momentu wybuchu afery z taśmami ,,Wprost”. Dzień później rząd ma przedstawić parlamentowi informacje na temat tej afery. Nie zanosi się jednak na to, aby w najbliższych dniach doszło do dymisji rządu Donalda Tuska.

Opublikowano w Regionalne

Działacze bydgoskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej raczej nie zdawali sobie sprawy z tego, że organizując happening o polityce rządu Donalda Tuska postawią na nogi niemałe siły polityczne. Wszystko w obawie przed namalowanymi na kartce kamieniami, które mogły razić chociażby informacją, że bezrobocie w kujawsko-pomorskim przekracza 17%.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę bydgoscy radni zdecydują czy nasze miasto przystąpi do programu ,,Invest In BiT City”, czyli wspólnej promocji aglomeracji bydgosko-toruńskiej, wykładając na ten cel kwotę 100 tys. zł. O tym projekcie wiemy jednak bardzo niewiele ,dlatego postanowiliśmy udać się posiedzenie Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą. Ten temat przedmiotem zainteresowania radnych nie był.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 17:23

Drużyna z Flandrii pierwszym rywalem Zawiszy

W Nyonie odbyło się dzisiaj losowanie par Ligi Mistrzów oraz Pucharu Europy. W tych drugich rozgrywkach Zawisza trafił na dość trudnego rywala SV Zulte Waregen z Belgii, która ostatni sezon zakończyła na 4 pozycji.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 17:02

Bydgoszcz będzie miała jednego radnego mniej

Sejmik głosami PO i PSL zdecydował, że w jesiennych wyborach okręg nr 1, czyli miasto Bydgoszcz będzie reprezentować w Samorządzie Województwa tylko 5 radnych, czyli jeden mniej niż w tej kadencji. W zamian jednego więcej radnego zyska okręg nr 4 (Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński).

Opublikowano w Regionalne

W weekendy i święta z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka pojedziemy pociągiem za symboliczną złotówkę, w ten sposób przewoźnik Arriva RP chce pomóc zaprzyjaźnionemu Domowi Dziecka, ale przede wszystkim promować podróżowanie koleją.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 12:45

Zmiana organizacji ruchu na starówce

W związku z rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych ZDMiKP wprowadził na bydgoskiej starówce czasową reorganizację ruchu. Ulice: Mostowa, Batorego oraz Jezuicka są w części zamknięte dla ruchu drogowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 11:50

Jak Sikorski z Rostowskim o eurowyborach rozmawiał

W dzisiejszym wydaniu tygodnika ,,Wprost” pojawia się szerszy stenogram z rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z byłym wicepremierem Janem Vincentem Rostowskim. Duża część nagranej wiosną rozmowy dotyczy kwestii przyszłości politycznej Rostowskiego oraz jego startowi do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Regionalne

Radni Sejmiku Prawa i Sprawiedliwości wnioskowali o zmianę porządku obrad, aby decyzji w sprawie zmiany podziału mandatów nie podejmować jeszcze dzisiaj, lecz na specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu