Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 22 czerwiec 2014

Redaktor naczelny ,,Gazety Bankowej” Wojciech Surmacz twierdzi, że firma Kulczyk Investment Chemistry może pełnić rolę słupa dla rosyjskiego Acronu, który ma dążyć do przejęcia polskiej chemii. W ostatnim tygodniu na ulicach Inowrocławia miał miejsce protest pracowników zakładów należących do Ciech, którzy obawiali się o przyszłość swoich miejsc pracy.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj cały kraj żyje opublikowaną przez ,,Wprost” szczerą rozmową Radosława Sikorskiego z Janem Vincentem Rostowskim. Przed miesiącem obaj politycy robili sobie zdjęcia w przekazanej do bydgoskiego Muzeum Uchodźstwa Polskiego mieszczącego się w budynkach UKW kabinę antypodsłuchową.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 22 czerwiec 2014 17:49

Tragiczny weekend na drogach

Dobiega końca długi weekend, tradycyjnie w tym okresie policjanci prowadzą zmożone kontrole drogowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Niestety jak wynika ze wstępnego podsumowania, był on niezwykle tragiczny. Od środy zginęło w 36 osób, w tym dwójka młodych ludzi w Buszkowie niedaleko Koronowa.

Opublikowano w Regionalne

O fontannie ,,Potop” warto mówić i pisać, dzieło jej odbudowy pokazuje bowiem, że w czasach dzisiejszego biernego podejścia na sprawy społeczne i publiczne, widocznej na każdym kroku bylejakości, bydgoszczanom udało się tak pięknego dzieła dokonać.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Wprost” ujawnił dzisiaj fragmenty nagranej rozmowy pomiędzy szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim i byłym ministrem finansów Janem Vincentem Rostowskim. W podsłuchanej rozmowie Sikorski krytykuje proamerykańską politykę . Pojawiają się głosy, że Sikorski, który jeszcze niedawno był wymieniany jako kandydat na szefa unijnej dyplomacji, być może jutro będzie musiał złożyć dymisję.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu