Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 czerwiec 2014
piątek, 20 czerwiec 2014 23:24

Wypadek autobusu z osobówką w Buszkowie

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne – to bilans wypadku z udziałem autobusu PKS pod wiaduktem kolejowym w Buszkowie. Pasażerowie autobusu nie odnieśli obrażeń.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 20 czerwiec 2014 15:54

Sądny tydzień dla Tuska. Opozycja podzielona

We wtorek po raz pierwszy od wybuchu tzw. afery taśmowej ,,Wprost” zbierze się Sejm. Wydarzyć może się wiele – rząd Donalda Tuska może zostać odwołany, posłowie mogą zdecydować także o przedterminowych wyborach. Wszystko zanosi się jednak na to, że obecny rząd uratuje narastający brak zgody w opozycji.

Opublikowano w Regionalne

W niedziele w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Orliczej i Koronowskiej doszło do zderzenia Citroena Saxo z terenowym Land Roverem. Samorząd marki Citroen został dość mocno wgnieciony, przez co to zdarzenie mogło wyglądać dość groźnie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 20 czerwiec 2014 14:14

Zarabiamy mniej niż reszta kraju

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim wyniosło w maju ponad 3,2 tys. zł. Należy jednak przy tym pamiętać, że jest to średnia z uwzględnieniem osób pracujących na stanowiskach dyrektorskich, stąd też większość z nas zarabia poniżej tej kwoty.

Opublikowano w Regionalne

W ramach programu ,,Inwest In BiT CITY” swój potencjał inwestycyjny ma promować konurbacja bydgosko-toruńska. O tym programie wiemy dzisiaj bardzo niewiele, już jednak w środę bydgoscy radni mają zdecydować o przeznaczeniu na niego z kasy miasta kwoty 100 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 20 czerwiec 2014 13:16

Pod Blankami rośnie parking – nareszcie!

Za kilka tygodni do użytku bydgoszczan powinien zostać oddany parking piętrowy przy ulicy Pod Blankami. Z dużym zniecierpliwieniem na to wydarzenie oczekują kupcy z okolic bydgoskiej starówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta Bydgoszczy prosi właścicieli mieszkań, którzy będą zainteresowani uzyskaniem dotacji na wymianę starych pieców na mniej emisyjne źródła ciepła. Będzie możliwość otrzymania 50% kosztów wymiany instalacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Hasłem tegorocznego święta Kruszwicy będzie – Biesiada nad Gopłem. Będzie wiele atrakcji muzycznych począwszy od występu holenderskiego DJ – Mickey, po przez występy T.Love z Munkiem Staszczykiem, skończywszy na zespole Bayer Full. W skrócie - pod Mysią Wieżą czekają nas trzy dni koncertowania.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 20 czerwiec 2014 11:30

Zmarł kruszwicki radny

W czwartek po ciężkiej chorobie zmarł wieloletni samorządowiec, w ostatnim okresie radny Gminy Kruszwica Stanisław Bogdanowicz. Była to postać dobrze znana w nadgoplańskiej polityce, w szczególności z przywiązania do wartości patriotycznych.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 20 czerwiec 2014 11:22

Pijany wjechał w znak i ławkę przystankową

Wczoraj w nocy w Inowrocławiu 25-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu u oplem corsą uderzył w znak i betonową ławkę. Na szczęście nikt nie przebywał na przystanku, gdyż mogło się to zakończyć tragicznie.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu