W opinii wojewody Ewy Mes uchwała Rady Miasta Bydgoszczy z kwietnia, która przywróciła pod koniec maja bezpłatne przejazdy osobom powyżej 65 roku życia, zasłużonym honorowym krwiodawcom, oraz kierowcom MZK jest zgodna z prawem.
Stanowisko w sprawie z wydarzeń w redakcji ,,Wprost”, gdy funkcjonariusze ABW próbowali uzyskać materiały objęte tajemnicą dziennikarską , wyraziła HFPC.
Mało kto sobie zdaje z tego sprawę, ale bydgoska fontanna ,,Potop” tak zachwycała, że jej kopie zostały wykonane także w dwóch miastach. Do dzisiaj przetrwała rzeźba z bawarskiego miasta Colburg, gdzie urodził się rzeźbiarz Ferdinand Lepcke.
Dzisiaj katolicy obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w czasie której wierni wychodzą na ulice swoich miast i wsi z najświętszym sakramentem. Prymas Polski, a zarazem pasterz Archidiecezji Gnieźnieńskiej abp. Wojciech Polak przewodniczył uroczystością w Gnieźnie.
Strażacy wyłowili dzisiaj z jeziora Jezuickiego ciało młodego mężczyzny. Okazuje się, że jest to ciało poszukiwanego od kilku dni 19-latka.
Nasza redakcja jak każde medium w Polsce z niepokojem obserwowała środowe wydarzenia, które rozgrywały się w warszawskiej redakcji ,,Wprost”. Funkcjonariusze ABW próbowali po przez zastraszanie wpłynąć na funkcjonowanie redakcji, która w ostatnim czasie publikuje bardzo niekorzystne dla rządu materiały. Rząd broni się po przez łamanie standardów demokratycznego państwa. Dzieje się to wszystko w czerwcu, który ma być miesiącem świętowania 25-lecia wolnej Polski.
Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.
Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.