Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 czerwiec 2014

W opinii wojewody Ewy Mes uchwała Rady Miasta Bydgoszczy z kwietnia, która przywróciła pod koniec maja bezpłatne przejazdy osobom powyżej 65 roku życia, zasłużonym honorowym krwiodawcom, oraz kierowcom MZK jest zgodna z prawem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stanowisko w sprawie z wydarzeń w redakcji ,,Wprost”, gdy funkcjonariusze ABW próbowali uzyskać materiały objęte tajemnicą dziennikarską , wyraziła HFPC.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 19 czerwiec 2014 22:09

O Ferdinandzie Lepcke i trzech ,,Potopach”

Mało kto sobie zdaje z tego sprawę, ale bydgoska fontanna ,,Potop” tak zachwycała, że jej kopie zostały wykonane także w dwóch miastach. Do dzisiaj przetrwała rzeźba z bawarskiego miasta Colburg, gdzie urodził się rzeźbiarz Ferdinand Lepcke.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj katolicy obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w czasie której wierni wychodzą na ulice swoich miast i wsi z najświętszym sakramentem. Prymas Polski, a zarazem pasterz Archidiecezji Gnieźnieńskiej abp. Wojciech Polak przewodniczył uroczystością w Gnieźnie.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 19 czerwiec 2014 15:49

Tragedia w Pieckach. Utonięcie 19-latka

Strażacy wyłowili dzisiaj z jeziora Jezuickiego ciało młodego mężczyzny. Okazuje się, że jest to ciało poszukiwanego od kilku dni 19-latka.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 czerwiec 2014 15:33

Oświadczenie: Przekroczono kolejne granice

Nasza redakcja jak każde medium w Polsce z niepokojem obserwowała środowe wydarzenia, które rozgrywały się w warszawskiej redakcji ,,Wprost”. Funkcjonariusze ABW próbowali po przez zastraszanie wpłynąć na funkcjonowanie redakcji, która w ostatnim czasie publikuje bardzo niekorzystne dla rządu materiały. Rząd broni się po przez łamanie standardów demokratycznego państwa. Dzieje się to wszystko w czerwcu, który ma być miesiącem świętowania 25-lecia wolnej Polski.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu