Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 czerwiec 2014

Od kilku godzin w redakcji tygodnika ,,Wprost” funkcjonariusze ABW wraz z prokuratorem, próbują zabezpieczyć komputery należące do redakcji. Związane jest to ze śledztwem, które ma wyjaśnić kwestie podsłuchiwania członków rządu.

Opublikowano w Regionalne

Od niedzieli trwają protesty organizowane przez Ruch Narodowy, w których młodzi oczekują od premiera Donalda Tuska natychmiastowej dymisji, w związku z ujawieniem nagrań przez tygodni ,,Wprost”. Rozmawiamy jednym z liderów RN Robertem Winnickim, który we wtorek wraz z byłym posłem Krzysztofem Bosakiem został zatrzymany przez policję.

Opublikowano w Regionalne

Gdy na posiedzeniu Sejmik po raz pierwszy podjął kontrowersyjny temat zmiany podziału województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi, to jedyną alternatywną koncepcję wobec propozycji Komisarza Wyborczego przedstawił wiceprzewodniczący Adam Banaszak z PiS. Jego koncepcja nie zostanie jednak zgłosowana w najbliższy poniedziałek, z powodu obostrzeń prawnych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 18 czerwiec 2014 17:01

Tak fontanna ,,Potop” wygląda od środka

Po 84 latach zobaczyliśmy ,,Potop” – we wtorek zakończyło się spawanie rzeźb przedstawiających dramatyczne sceny biblijne. Bydgoszcz odzyskuje zniszczony w 1943 roku symbol.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 18 czerwiec 2014 16:51

Nietypowa wystawa naukowa w Kcyni

W sobotę zostanie otwarta dla mieszkańców możliwość zwiedzania wystawy ,,Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” przygotowanej przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej, z którą związany był prof. Czochralski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Nagrania opublikowane przez ,,Wprost” wywołały już duże spustoszenie na scenie politycznej. Materiałów ma być więcej, być może wkrótce opinia publiczna dowie się o czym 10 czerwca rozmawiał prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski z najbogatszym Polakiem Janem Kulczykiem, który niedawno przejął od Skarbu Państwa akcje Ciech.

Opublikowano w Inowrocław

W odpowiedzi na naszą publikację ,,Bydgoszcz nie ma pomysłu na podział mandatów w województwie” Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował nas, że jeszcze w marcu prezydent Rafał Bruski swoją propozycję podziału województwa na okręgi wyborcze do Sejmiku skierował do przewodniczącej Doroty Jakuty. Została ona jednak bez większego echa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Były wicepremier oraz prezes NBP Leszek Balcerowicz w rozmowie z ,,Rzeczpospolitą” uważa, że nagrań opublikowanych przez ,,Wprost” wynika jasno, że niezależność polskiego banku centralnego została zachwiana, to z kolei odbić się może na międzynarodowej wiarygodności polskiej waluty.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj grupa związkowców blokowała wyjazd z Inowrocławia, by w ten sposób wymusić zmianę polityki CIECH S.A., która zakłada redukcję zatrudnienia w zakładach znajdujących się na terenie naszego regionu. Dzisiaj oświadczenie w tej sprawie wydał przewodniczący inowrocławskich struktur Praw i Sprawiedliwości Jerzy Gawęda.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 18 czerwiec 2014 10:38

Młodzi wzywali rząd do dymisji

Ponad 150 osób wzięło udział w pikiecie zorganizowanej pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, aby domagać się natychmiastowej dymisji rządu Donalda Tuska. Skandowano stanowczo – Rząd rząd do dymisji!

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu