Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 czerwiec 2014

Marszałek chce aby w najbliższy poniedziałek Sejmik podjął uchwałę w sprawie zmian w ordynacji wyborczej do Sejmiku, w rezultacie Bydgoszcz może stracić reprezentanta na rzecz Torunia. Bydgoscy politycy patrzą na ten pomysł negatywnie, nikt jednak nie przestawił żadnego alternatywnego rozwiązania, po przez nowy podział województwa na okręgi wyborcze.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 czerwiec 2014 17:29

Pracownicy Ciech wyszli na ulicę

Utrudnienia drogowe pojawiły się na wylocie z Inowrocławia w kierunku południowym wzdłuż drogi krajowej nr 25. Wszystko z powodu protestu pracowników zakładów Soda Mątwy w Inowrocławiu oraz Janikosoda z Janikowa. Związkowcy protestują przeciwko zwolnieniom i obniżkom płac, a władze Ciech twierdzą, że innej drogi dla dalszego istnienia tych zakładów nie ma.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 17 czerwiec 2014 14:35

Nad kanałem pojawią się stalowe barierki

W okolicach Parku nad Kanałem Bydgoskim przy Rondzie Grunwaldzkim wymienione zostaną barierki z tworzywa sztucznego na metalowe. Powodem takiej decyzji władz miasta jest dewastująca działalność wandali.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rozmowie na antenie Radia PiK poseł PSL Eugeniusz Kłopotek podtrzymuje swój pogląd, że premier powinien złożyć honorową dymisje, w przeciwnym wypadku będą potrzebne przyśpieszone wybory. Wniosek o samorozwiązanie parlamentu zamierza złożyć we wtorek Janusz Palikot.

Opublikowano w Regionalne

Nie liga francuska, austriacka, czy nawet jak spekulowano liga rosyjska, ale liga polska. Były szkoleniowiec Zawiszy Bydgoszcz będzie trenował piłkarzy Korony Kielce. Przejście przez zdobywcę Pucharu Polski z bydgoskim klubem do ligowego średniaka jakim jest Korona, nie jest na pewno dla tego szkoleniowca awansem zawodowym. Ten fakt może stawiać rozstanie Tarasiewicza z Zawiszą w nowym świetle.

Opublikowano w Sport

Do końca obecnego roku prędkość maksymalna na odcinkach Inowrocław- Więcławice, Gniewkowo – Nieszawa oraz Toruń – Papowo Toruńskie, a następnie Wąbrzeźno wzdłuż linii kolejowej nr 353 wzrośnie do 120 km/h. W efekcie tych prac w 2015 roku z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego pojedziemy około 30 minut krócej.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 17 czerwiec 2014 11:27

Trwające prace montażowe ,,Potopu”

W poniedziałek rano rozpoczęła się spawanie rzeźb fontanny ,,Potop” wewnątrz misy w parku im. Kazimierza Wielkiego. Całość prac ma się zakończyć jutro. Fontanna zostanie wówczas przykryta do przyszłego czwartku, gdy zaplanowane jest uroczyste odsłonięcie fontanny – godzina 16:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu