W obronie lekarzy którzy podpisali tzw. klauzule sumienia staje wybrany z naszego okręgu poseł PiS Bartosz Kownacki. W liście do ministra Bartosza Arłukowicza zarzuca on, że postępujący zgodnie z Dekalogiem lekarze są zastraszani, a na ich temat wypowiada jest nieprawda.
Dr Janusz Szewczak będący głównym ekonomistą SKOK w swoim artykule uważa, że powinniśmy z dużą uwagą patrzeć na to co się dzieje wokół grupy Azoty oraz na decyzję o sprzedaży akcji Ciech Janowi Kulczykowi.
W sobotę do parku im. Kazimierza Wielkiego przywieziono ostatnie części fontanny ,,Potop”. Jak informował nas radny Stefan Pastuszewski, działający w społecznie w społecznym komitecie odbudowy zniszczonego symbolu Bydgoszczy, w poniedziałek rozpocznie się montaż rzeźb w misie. Oficjalne otwarcie odbudowanej fontanny zaplanowane jest na czwartek 26 czerwca.
Wicemarszałek województwa Edward Hartwich, który jest także członkiem Koła Platformy Obywatelskiej nr 10 w Bydgoszczy, uspokaja, że po deklaracji odejścia części członków nie ma zagrożenia dla dalszego funkcjonowania PO w Bydgoszczy.
Leżący u granic Chile przylądek Horn jest miejscem, gdzie przebiega granica pomiędzy Atlantykiem i Pacyfikiem. Z powodu niespokojnych warunków atmosferycznych opłynięcie go jest dużym wyzwaniem dla żeglarzy. Wiele statków w tym miejscu poszło na dno, a wielu marynarzy oddało życie. Polscy żeglarze którzy dokonali tej sztuki, od 40-lat tworzą Bractwo Kaphornowców, które swój jubileusz świętuje w Bydgoszczy, w tracie festiwalu Ster na Bydgoszcz.
Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.
Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.