Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 czerwiec 2014
piątek, 13 czerwiec 2014 19:55

GPS wymanewrował ją na poradziecki poligon

Mieszkanka Łodzi tak bardzo zawierzyła komendom wydawanym jej przez urządzenie do nawigacji GPS, że wylądowała wraz z 5-letnim dzieckiem i rezerwą paliwa w środku poradzieckiego poligonu niedaleko Bornego Sulinowa. Jak pokazują przypadki ze świata, zbyt duża ufność wobec nawigacji samochodowej może zakończyć się znacznie bardziej tragicznie.

Opublikowano w Regionalne

Na wiadukcie imienia płk. Ryszarda Kuklińskiego w Bydgoszczy (nad trasą W-Z na wysokości Jachcic) grupa bydgoszczan zebrała się w 84-tą rocznicę urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego, który jest dla Polaków postacią kontrowersyjną, o czym świadczy fakt, że poświęcona jemu tablica była wielokrotnie niszczona.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 13 czerwiec 2014 16:16

Przepiękna fontanna powróci po 71 latach

Za niecałe dwa tygodnie czeka Bydgoszcz wyjątkowo podniosła uroczystość. W parku im. Kazimierza Wielkiego odsłonięta zostanie w całości zrekonstruowana fontanna ,,Potop”. Symbol przedwojennej Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wtorkowe głosowanie przegrane przez PO w sprawie uchylenia immunitetu byłemu szefowi CBA stało się najważniejszym wydarzeniem politycznym tego tygodnia. Pojawiły się nawet spekulacje, że może dojść do przyśpieszonych wyborów, gdyż w ten sposób Donald Tusk wyeliminować z parlamentów posłów PO nieprzychylnych ewentualnej koalicji tej partii z SLD.

Opublikowano w Regionalne

Do 28 czerwca na terenie Galerii Solnej będziemy mogli podziwiać wystawę fotograficzną przedstawiających Inowrocław na przełomie XIX i XX wieku. Zobaczymy na niej jak wyglądał Inowrocław przed ponad 100 laty, aby porównać to z dzisiejszym wyglądem inowrocławskich ulic.

Opublikowano w Inowrocław

Wyjście dość dużej grupy działaczy z bydgoskiej Platformy Obywatelskiej wywołała fala spekulacji, że zamierzają oni poprzeć w wyborach kandydaturę Konstantego Dombrowicza. Podobną opinie wyraża na Facebook poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu