Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 czerwiec 2014
środa, 11 czerwiec 2014 00:02

Dombrowicz po raz trzeci z poparciem PiS?

W trzech ostatnich wyborach samorządowych kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy robili bardzo słabe wyniki i ostatecznie w drugiej turze popierali Konstantego Dombrowicza, który miastem rządził przez 8 lat. Patrząc realistycznie na jesień sytuacja ta może się powtórzyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek rozpoczną się Kruszwice Dni Sportu organizowane po raz drugi przez Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” oraz Gminę Kruszwica. Będą atrakcje amatorów oraz osób mających częstszą styczność ze sportem.

Opublikowano w Inowrocław

Związkowcy i pracodawcy z naszego regionu potrafią sie dogadać nawet w sprawach trudnych. Problemy zaczynają się, gdy trzeba znaleźć kompromis ze stroną rządową i samorządową. Z inicjatywy Pracodawców Pomorza i Kujaw odbyło się we wtorek spotkanie, na którym rozmawiano o kryzysie dialogu społecznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

17 maja około godziny 18:30 z pod marketu przy ulicy Skarżyńskiego 8 zabrano do szpitala mężczyznę z urazem głowy. Po dwóch tygodniach zmarł on na wskutek doznanych obrażeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z okazji obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego Główny Urząd Statystyczny opracował infografikę, która przedstawia dziedziny, z których jako mieszkańcy możemy się pochwalić.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 10 czerwiec 2014 15:31

Problemy wewnątrz bydgoskiej PO

Nie jest tajemnicą, że relacje wewnątrz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej nie są najlepsze. Obecny przewodniczący bydgoskich struktur PO Tadeusz Zwiefka nie ma pełnego poparcia wśród działaczy, podobnie zresztą jak jego poprzednik prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 10 czerwiec 2014 15:10

Na upały kurtyny wodne

Z powodu upałów w trzech lokalizacjach Bydgoszczy ratusz ustawił specjalne kurtyny wodne, które mają dać ukojenie przechodniom. Kurtyny będą pracować od godziny 10:00 do późnych godzin popołudniowych, czyli w najbardziej gorących porach dnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu