Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 01 czerwiec 2014

Na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski uznał stwierdzenia związkowców z KPEC-u, iż jego obietnice dotyczące nieprywatyzowania tego przedsiębiorstwa, nie są zgodne z prawdą, gdyż włodarz miasta miał ich nigdy nie składać. Temat prywatyzacji KPEC-u był elementem udzielenia jego kandydaturze poparcia w II turze przez posła Andrzeja Walkowiaka w imieniu środowiska Polski Plus (organizacji poprzedzającej PJN).

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 01 czerwiec 2014 22:55

Bydgoszczanki wywalczyły Mistrzostwo Europy

Wioślarska dwójka podwójna kobiet w składzie - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj z Lotto Bydgostii Bydgoszcz wywalczyły złoty medal na mistrzostwach Europy w Belgradzie. Co ciekawe wicemistrzyniami zostały trenujące w Bydgoszczy Litwinki.

Opublikowano w Sport
niedziela, 01 czerwiec 2014 22:43

Sezon w Ekstraklasie dobiega końca

Legia Warszawa utrzymuje tytuł Mistrza Polski – choć wiadomo było o tym już od kilku dni, to dopiero dzisiaj sezon 2013/2014 w T-Mobile Ekstraklasie dobiegł końca. Zawisza na zakończenie przegrał w Krakowie z Wisłą i zakończył sezon na 8 lokacie.

Opublikowano w Sport

W niedzielę ulicami Bydgoszczy przeszedł III Marsz dla Życia i Rodziny, który był radosną manifestacją dla tradycyjnego modelu rodziny. Zamiast jednak głoszenia treści politycznych, bydgoszczanie w różnym wieku dobrze się bawili, dając tym samym świadectwo wartości towarzyszących ich życiu.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 01 czerwiec 2014 19:27

Polscy rolnicy mają problem z Ukrainą

Politycy mówią o potrzebie budowania partnerskich relacji pomiędzy Polską i Ukrainą. Nasz kraj ma być głównym rzecznikiem wschodnich sąsiadów w ich drodze do Unii Europejskiej. Ta współpraca nie jest jednak idealna, gdyż Ukraińcy cały czas utrzymują zakaz importu polskiej wieprzowiny, a to uderza dość mocno w rolników z naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne

W piątek na Starym Rynku odbyły się uroczystości związane z 10-leciem funkcjonowania Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Wśród wysokiej rangą generałów gościł rektor UKW Janusz Ostoja-Zagórski, który w odpowiedni dla siebie sposób reprezentował uniwersytet.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 01 czerwiec 2014 12:41

Zawodnik Zawiszy pożyczy tyczki Ukraińcowi

W poniedziałek na stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbędzie się XIV Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, w czasie którego zobaczymy takie sławy jak amerykanka Lolo Jones. Przybędzie także Ukrainiec Maksym Mazurykow, który będzie musiał pożyczyć od bydgoskiego tyczkarza Pawła Wojciechowskiego tyczki, gdyż jego zostały zniszczone w czasie bombardowania lotniska w Doniecku.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu