Jesteś tutaj: HomeNakielskiMinisterstwo Infrastruktury przejmuje Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Ministerstwo Infrastruktury przejmuje Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 16 marzec 2023 17:30
Ministerstwo Infrastruktury przejmuje Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią Fot: gov.pl

Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego to jedna z edukacyjnych perełek Krajny, to też jedna z trzech tego typu szkół w Polsce. Kształcenie marynarzy i kadry żeglugowej odbywa się w zgodzie z międzynarodowymi konwencjami. W czwartek w obecności ministra Andrzeja Adamczyka podpisano porozumienie na mocy którego organem prowadzącym szkołę stanie się resort infrastruktury.

Do tej pory była to szkoła prowadzona przez Powiat Nakielski, od dłuższego czasu padały głosy, że jest ona kosztowana dla tego samorządu, z uwagi na zbyt niską subwencję oświatową, wskazywano też, iż przejście pod skrzydła Ministerstwa Infrastruktury da szkole większe perspektywy rozwojowe.

 

Temat zmiany organu prowadzącego nakielskiej szkoły pojawił się chociażby w 2019 roku na wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury, która obradowała w Nakle nad Notecią. W lutym 2022 roku Rada Powiatu podjęła uchwałę, w której wyraża zgodę na przejęcie szkoły przez Ministerstwo Infrastruktury. Ten zamiar dzisiaj się iści.

 

- Podpisane dziś porozumienie w sprawie przejęcia Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią przez Ministerstwo Infrastruktury pozwoli zacieśnić współpracę ZSŻŚ z pozostałymi szkołami i uczelniami nadzorowanymi przez MI. Dzięki temu poprawimy jakość i warunki nauczania, zwiększymy zainteresowanie nauką w placówce i podniesiemy renomę ZSŻŚ w Nakle w kraju i za granicą – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu