Jesteś tutaj: HomeNakielskiPKP przygotowuje się do rozbudowy funkcjonalności nakielskiego dworca

PKP przygotowuje się do rozbudowy funkcjonalności nakielskiego dworca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 wrzesień 2022 19:53
PKP przygotowuje się do rozbudowy funkcjonalności nakielskiego dworca Archiwum

Z ,,Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” PKP PLK chce zmodernizować przejście podziemne na dworcu kolejowym Nakło nad Notecią. Inwestycja ma przede wszystkim ułatwić integrację różnych form transportu.

 

Po zakończeniu prac tunel podziemny liczyć będzie 75 metrów długości – obecnie istniejący tunel zostanie przedłużony do ulicy Nowej oraz do parkingu, przez co powstanie system Park&Ride. Inwestycja ma ułatwić przesiadki na i z kolei osobom dojeżdżającym autobusami oraz rowerami,a w przypadku wspomnianego Park&Ride także indywidualnymi samochodami. Zakończenie inwestycji planuje się do połowy 2024 roku.

 

Przez Nakło nad Notecią przebiega obecnie czynna pasażersko linia kolejowa nr 18, która jest jedną z ważniejszych linii kolejowych w województwie – przez Nakło jeżdżą pociągi z Bydgoszczy do Piły, są też pociągi międzymiastowe na Gorzów Wielkopolski i Szczecin. Przez nakielski dworzec przelatuje też nieczynna pasażersko linia nr 281, która łączy Chojnice z Kcynią i Gnieznem. Rządowe plany dotyczące budowy CPK zakładają też budowę nowej linii kolejowej nr 400 w ramach szybkiej kolei, która biegłaby z Nakła nad Notecią do Koszalina i Kołobrzegu, natomiast linia nr 18 na odcinku do Bydgoszczy miałaby zostać zmodernizowana, odcinkowo nawet do prędkości powyżej 200 km/h.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

    W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

  • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

    Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu