Jesteś tutaj: HomeNakielskiInternauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 19 maj 2022 12:05
Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną Fot: SO Bydgoszcz

Hejt nawet pod fikcyjnym pseudonimem nie chroni przed konsekwencjami, o czym przekonał 28-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoski sąd skazał na dotkliwą grzywnę. Specjalnie dużo hejtu wobec ukraińskich uchodźców w sieci nie ma, ale są wciąż przypadki, gdy się on pojawia.

Zaczęło się od tego, że para Ukraińców na jednej z nakielskich grup na Facebook-u z ofertami pracy, wyraziła chęć podjęcia zatrudnienia. W odpowiedzi użytkownik pod nickiem ,,Kolumbia Polska” zwrócił się do nich m.in. słowami: Cieszcie się że żyjecie bo ja bym was rozstrzelał.!! (cytat oryginalny).

 

Wpis wychwycili internauci, którzy zwrócili się do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ o ściganie, policjanci szybko ustalili, że za ,,Kolumbia Polska” kryje się 28-letni Mariusz J.

 

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał mężczyznę na rekordową grzywnę w wysokości 40 tys. zł. 28-latek musi też pokryć 5 tys. zł kosztów sądowych.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

    Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

  • Portal chwilowo zawieszony

    1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu