Jesteś tutaj: HomeNakielskiInternauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 19 maj 2022 12:05
Internauta groził Ukraińcom rozstrzelaniem. Sąd ukarał go 40 tys. grzywną Fot: SO Bydgoszcz

Hejt nawet pod fikcyjnym pseudonimem nie chroni przed konsekwencjami, o czym przekonał 28-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoski sąd skazał na dotkliwą grzywnę. Specjalnie dużo hejtu wobec ukraińskich uchodźców w sieci nie ma, ale są wciąż przypadki, gdy się on pojawia.

Zaczęło się od tego, że para Ukraińców na jednej z nakielskich grup na Facebook-u z ofertami pracy, wyraziła chęć podjęcia zatrudnienia. W odpowiedzi użytkownik pod nickiem ,,Kolumbia Polska” zwrócił się do nich m.in. słowami: Cieszcie się że żyjecie bo ja bym was rozstrzelał.!! (cytat oryginalny).

 

Wpis wychwycili internauci, którzy zwrócili się do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ o ściganie, policjanci szybko ustalili, że za ,,Kolumbia Polska” kryje się 28-letni Mariusz J.

 

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał mężczyznę na rekordową grzywnę w wysokości 40 tys. zł. 28-latek musi też pokryć 5 tys. zł kosztów sądowych.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

    Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

  • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

    W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu