Jesteś tutaj: HomeNakielskiMinister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10

Minister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10

Napisane przez  Nakło24.pl Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 02 luty 2022 23:40
Minister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10 Fot: Naklo24.pl

Ważne inwestycje dla Nakła były tematem krótkiej konferencji prasowej w Nakielskim Ośrodku Kultury.  W konferencji udział wzięli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister Łukasz Schreiber, starosta Tadeusz Sobol, burmistrz Sławomir Napierała oraz Kazimierz Toczko dyrektor nakielskiej Żeglugi.

 

Tematem konferencji była m.in. budowa tunelu łączącego parking park and ride z dworcem PKP w Nakle oraz budowa drogi ekspresowej S10. Droga ekspresowa, jak podkreślił burmistrz jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. Termin dla tej inwestycji to rok 2028.

 

Mniejsze inwestycje, które mają ułatwić funkcjonowanie mieszkańców gminy Nakło, to budowa zjazdu w ramach rządowych środków inwestycyjnych Premiera Mateusza Morawieckiego w Trzeciewnicy na tereny przyległe przy cmentarzu poprawiające komunikację z terenami mieszkaniowymi oraz budowa tunelu na dworcu PKP w Nakle. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

 

- W każdej części Polski realizujemy nasz program rozwoju przebudowy ciągów komunikacyjnych drogowych i kolejowych, realizujemy zadania ważne, oczekiwane przez samorządy. Wspieramy samorządy w realizacji ich zadań własnych, przypisanych ich ustawowo - podkreślał minister Adamczyk. - Nie ma Polski A i Polski B, Polska jest jedna i ona musi być bezpieczna - dodał.

 

Poruszono także temat rozmów toczonych w sprawie ewentualnego przejęcia nakielskiej Żeglugi "pod skrzydła" ministerstwa infrastruktury. W czasie konferencji w podziękowaniu za zainteresowanie problemem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i prowadzeniem rozmów w tej sprawie dyrektor Kazimierz Toczko wręczył na ręce ministra Adamczyka i ministra Schreibera wykonane przez uczniów szkoły kotwice.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

    Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

  • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

    W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu