Jesteś tutaj: HomeNakielskiMinisterstwo Infrastruktury: To władze województwa zdecydowały, aby nie brać pod uwagę rewitalizacji linii kolejowej przez Szubin

Ministerstwo Infrastruktury: To władze województwa zdecydowały, aby nie brać pod uwagę rewitalizacji linii kolejowej przez Szubin

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 24 sierpień 2021 06:15
Linia 356 w Szubinie Linia 356 w Szubinie

Istnieje szansa, że w nowej perspektywie Unii Europejskiej uda się przywrócić połączenia kolejowe pomiędzy Kcynią i Bydgoszczą, przez Nakło nad Notecią. Pierwotnie informowano opinie publiczną, że będzie rozważony też wariant oparty o linię kolejową nr 356 pomiędzy Bydgoszczą – Szubinem – Kcynią. W Toruniu zapadła decyzja, aby bez analiz zdecydować się na wariant nakielski.

 

W ramach ustaleń prowadzonych przez Spółkę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2019 r., studium wykonalności planowano opracować w układzie wariantowym, tj: wariant I - po linii kolejowej nr 281 przez Nakło nad Notecią,wariant II - po linii kolejowej nr 356 przez Szubin. Ostateczny wariant realizacyjny miały potwierdzić analizy studialne – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Gawkowskiego, którą udzielił wiceminister Andrzej Bittel.

 

Dalej wiceminister informuje, że w styczniu ubiegłego roku Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zmienił zdanie, wnosząc o wykreślenie wariantu przez Szubin. Z tego też powodu w ogłoszonym w czerwcu przez PKP PLK przetargu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej analiza obejmie jedynie odcinek linii nr 281 Kcynia – Nakło. Nakło nad Notecią jest bowiem skomunikowane z Bydgoszczą linią nr 18.

 

Ostatecznie samorządy nie zgłosiły również do dofinansowania odcinka Bydgoszcz - Szubin linii nr 356, w ramach rządowego programu Kolej Plus.

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

    Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

  • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

    Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu