Jesteś tutaj: HomeNakielskiBogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 lipiec 2021 18:01
Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w Sadkach zachęcał do szczepień, aby w ten sposób uchronić szpitale oraz osoby narażone na zakażenie, przed kolejną falą COVID-19.. W Sadkach zainaugurował on inicjatywę, która ma pomóc zwiększyć wyszczepialność wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – trasę szczepionkobusu.


Wybór padł na Sadki w powiecie nakielskim nie bez powodu, bowiem w tej gminie według danych Ministerstwa Zdrowia wyszczepialność jest najniższa jeżeli chodzi o powiat nakielski – poniżej 40%, gdy w dużych miastach jak Bydgoszcz, Inowrocław czy Toruń udalo się już przekroczyć 50%.

 

 

- W tych samorządach – bo jednak gminy wiejskie i miejsko-wiejskie szczepią się mniej niż miasta i duże ośrodki, aglomeracje – zależy nam, aby sytuacja była wyrównana, abyśmy mogli spokojnie myśleć o jesienie, abyśmy nie musieli toczyć ogromnej walki i narażać służby zdrowia na duże obciążenia – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W szczepionkobusie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson. Będzie on odwiedzał mniejsze gminy, gdzie szczepienia idą najwolniej.

 

 

- Przez okres pandemii kilkadziesiat tysięcy osób przebywało w naszych szpitalach, niestety aż 5 tys. osób zmarło – przypomniał wojewoda Bogdanowicz - Chcielibyśmy bardzo, żeby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył. Te szczepienia są bardzo dużą szansą.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu