Jesteś tutaj: HomeNakielskiBogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 lipiec 2021 18:01
Bogdanowicz: Chcielibyśmy bardzo, aby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w Sadkach zachęcał do szczepień, aby w ten sposób uchronić szpitale oraz osoby narażone na zakażenie, przed kolejną falą COVID-19.. W Sadkach zainaugurował on inicjatywę, która ma pomóc zwiększyć wyszczepialność wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – trasę szczepionkobusu.


Wybór padł na Sadki w powiecie nakielskim nie bez powodu, bowiem w tej gminie według danych Ministerstwa Zdrowia wyszczepialność jest najniższa jeżeli chodzi o powiat nakielski – poniżej 40%, gdy w dużych miastach jak Bydgoszcz, Inowrocław czy Toruń udalo się już przekroczyć 50%.

 

 

- W tych samorządach – bo jednak gminy wiejskie i miejsko-wiejskie szczepią się mniej niż miasta i duże ośrodki, aglomeracje – zależy nam, aby sytuacja była wyrównana, abyśmy mogli spokojnie myśleć o jesienie, abyśmy nie musieli toczyć ogromnej walki i narażać służby zdrowia na duże obciążenia – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W szczepionkobusie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson. Będzie on odwiedzał mniejsze gminy, gdzie szczepienia idą najwolniej.

 

 

- Przez okres pandemii kilkadziesiat tysięcy osób przebywało w naszych szpitalach, niestety aż 5 tys. osób zmarło – przypomniał wojewoda Bogdanowicz - Chcielibyśmy bardzo, żeby ten bardzo trudny czas dla nas się skończył. Te szczepienia są bardzo dużą szansą.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Opublikowany przez Jan Szopiński Poniedziałek, 20 września 2021
  • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

    Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

    Etykiety: Zachem
  • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

    W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu