Jesteś tutaj: HomeNakielskiRadny oczekuje zaangażowania się województwa w program Kolej Plus

Radny oczekuje zaangażowania się województwa w program Kolej Plus

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 25 czerwiec 2021 11:35

Czasu na opracowanie analiz niezbędnych do możliwości pozyskania dofinansowania z programu Kolej Plus jest już coraz mniej, na chwilę obecną działania w tym kierunku podjęło jedynie Koronowo z partnerami, nie wiadomo jednak, czy uda się pocigniąć to przedsięwzięcie finansowo. Radny Jerzy Gawęda w piśmie do marszałka oczekuje, aby Województwo Kujawsko-Pomorskie zaangażowało się we wsparcie tego programu w stopniu podobnym jak większość województw.

Z problemem tym pozostawiono samorządy niższego szczebla, które do tej pory nie miały żadnego doświadczenia w realizowaniu inwestycji kolejowych – piszę radny Jerzy Gawęda do marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Wskazuje on na potrzebę zaangażowania na odcinkach: Bydgoszcz – Szubin (linia nr 356) – Żnin oraz Inowrocław – Barcin – Żnin. Do tej pory nie rozpisano dla któregoś z tych odcinków przetargu na dokumentację techniczną, przez co z dnia na dzień spadają szansę na udział Żnina w programie Kolej Plus. Gaeda oczekuje również wsparcia finansowego województwa dla odcinka Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork – Sępólno Krajeńskie.

 

Radny przypomina, że przedmiotowe odcinki są elementem obietnic władz województwa od wielu lat, natomiast rządowy program Kolej Plus pozwala dofinansować koszty budowy w 85% z budżetu centalnego.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu