Jesteś tutaj: HomeNakielskiBudowa S-11 powinna uspokoić ruch na Krajnie

Budowa S-11 powinna uspokoić ruch na Krajnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 09 marzec 2021 14:12
Sępólno Krajeńskie Sępólno Krajeńskie

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o perturbacjach związanych z budową obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło termin jej powstania na 2026 rok, nieco później powinna powstać też obwodnica Kamienia Krajeńskiego. Są to na Krajnie wyczekiwane inwestycje, bowiem w Sępólnie drogą krajową nr 25 przemieszcza się ponad 10 tys. samochodów dziennie (GPR2015), głównie tranzytu, w tym osoby udające się nad morze do Kołobrzegu.

Alternatywą do Kołobrzegu jest droga krajowa nr 11 biegnąca z Poznania przez Piłę i Szczecinek. Na odcinku Piła – Szczecinek (wysokość Człuchowa) ten ruch jest nawet o 40% większy niż pomiędzy Bydgoszczą i Człuchowem.

 

Dzisiaj jadąc z Bydgoszczy do Kołobrzegu bardziej się kalkuluje jazda przez Sępólno Krajeńskie, bowiem chcąc pojechać przez Piłę drogą krajową nr 11 musimy przejechać dodatkowo ponad 30 km.

 

S-11 zmienić może priorytety

Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu złożyła wniosek o decyzję środowiskową dla budowy drogi S-11 na odcinku Piła – Szczecinek. GDDKiA liczy, że decyzja będzie wydana w przyszłym roku, co pozwoli przeprowadzić budowę w latach 2025-2027. Patrząc realnie, trzeba zakładać, że mogą pojawić się odwołania środowiskowe i wszystko może się opóźnić o rok.

 

Wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka S-10 Bydgoszcz – Wyrzysk ma być złożony w tym roku, stąd też w podobnym czasie co S-11 z Piły do Szczecinka, powinien powstać odcinek z Bydgoszczy do Piły S-10. Po realizacji tych inwestycji nawet pomimo nieco większej odległości do przejechania, atrakcyjniejszy stanie się z Bydgoszczy dojazd do Koszalina i Kołobrzegu drogami ekspresowymi – z racji krótszego czasu podróży oraz większego komfortu i bezpieczeństwa.

 

Powinno to zatem przełożyć się na mimo wszystko mniejsze natężenie ruchu na Krajnie.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu