Jesteś tutaj: HomeNakielskiZacięty bój wyborczy o powiat nakielski

Zacięty bój wyborczy o powiat nakielski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 13 lipiec 2020 15:49

Za nami noc pełna wyborczej dramaturgii, ale lokalnie mało jest miejsc, gdzie można o takiej dramaturgii mówić, bowiem można było przewidzieć, w których miastach i powiatach wygrają konkretni kandydaci. W naszym województwie były jednak miejsca, gdzie o prymat w powiecie prezydent Andrzej Duda walczył z Rafałem Trzaskowskim do samego końca. W powiecie nakielskim zdecydowało bowiem zaledwie kilkaset głosów.

Prezydent Andrzej Duda wygrał w Sadkach, Mroczy i Kcyni, natomiast Rafał Trzaskowski w Nakle nad Notecią oraz Szubinie.

 

Mrocza: Duda 56,55% do 43,35% Trzaskowski

Sadki: Duda 56,7% do 43,3% Trzaskowski

Kcynia: Duda 57% do 43% Trzaskowski

Nakło: Duda 45,61% do 54,39% Trzaskowski
Szubin: Duda 45,56% do 54,44% Trzaskowski

 

 

W ostatecznym rozrachunku w powiecie wygrał Rafał Trzaskowski z poparcie ponad 20,6 tys. głosów – 50,69%, natomiast prezydent Andrzej Duda uzyskał ponad 20 tys. głosów – 49,31%. Różnica jest zatem mniejsza niż 600 głosów.

 

Frekwencja w powiecie nakielskim wyniosła:- 62,86%.

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu