Jesteś tutaj: HomeNakielskiMojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Mojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 08 lipiec 2020 12:37

- Zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację – mówił w Radziczu (gmina Sadki) Wojciech Mojzesowicz, były minister rolnictwa, uczestnik strajku chłopskiego z Marca 1981 roku w Bydgoszczy, tuż przed udzieleniem poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu.

 

- Jak otwieram telewizję publiczną, oglądam bo muszę się na tym znać trochę, to tak mi się trąca trochę Koreą Północną – powiedział Wojciech Mojzesowicz, w towarzystwie Telesfora Horodeckiego, także uczestnika wydarzeń bydgoskich z 1981 roku - To jest metoda Korei Północnej, my jako ludzie Solidarności, jako ludzie tamtego czasu, z opozycji, domagamy się, żądamy od siebie, weźmy udział w wyborach, zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację.

 

W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Wojciech Mojzesowicz startował z list Konfederacji na Pomorzu.

 

Niskie oceny rzetelności TVP

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zleceniu Onetu aż 51% badanych oceniło, że ,,Wiadomości” TVP nierzetelnie relacjonują kampanie wyborczą, ocen pozytywnych było tylko 17,6%. W przypadku ,,Faktów” TVN ocen pozytywnych było 35,1%, a negatywnych 16,8%. Najlepiej wypadł w tym badaniu Polsat, którego ,,Wydarzenia” za rzetelne oceniło 41,2% badanych Polaków, natomiast negatywne oceny stanowiły tylko 8,7%.

 

Szczególnie duże kontrowersje budził reportaż ,,Wiadomości” z dnia 24 czerwca, w którym do fragmentów wieców prezydenta Andrzeja Dudy dołączono podniosłą muzykę, informując iż miliony Polaków przychodzą łącznie na wiece prezydenta. Jednocześnie materiał podkreślał spełnione obietnice wyborcze. Ten materiał wiele osób odebrało jako puszczony we ,,Wiadomościach” spot wyborczy Andrzeja Dudy, w tej sprawie wpłynęło przynajmniej 21 skarg (według szacunków wirtualnemedia.pl) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Bloger specjalizujący się w KRLD: Myślałem na początku, że to jest fake

Polski bloger Emil Truszkowski, obecnie zamieszkały w Tokio, który interesuje się sytuacją polityczną w Korei Północnej, dostrzega wiele analogii pomiędzy przekazem KCTV (rządowa telewizja w Korei Północnej) a TVP Na videoblogu ,,Pozdro z KRLD” stwierdza - Jak to zobaczyłem faktycznie nie mogłem uwierzyć, że to zostało puszczone w telewizji w Polsce.

 

Truszkowski wskazuje na modę w KCTV na różnego rodzaju teledyski z politykami - Oni w KCTV puszczają regularnie takie teledyski, właśnie z takimi ujęciami. Z taką podniosłą muzyką, trochę w tym stylu, z hasłami mocnymi, to jest w najlepszym stylu pónocno Koreańska propaganda.

 

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu