Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekOrban: Krytyka Polski przez Brukselę nie ma uzasadnienia

Orban: Krytyka Polski przez Brukselę nie ma uzasadnienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek piątek, 22 styczeń 2016 19:24

W piątkowym wywiadzie udzielonym rządowej agencji MTVA, premier Węgier, Victor Orban mówił o kryzysie imigracyjnym w Europie. Z ust premiera Węgier padło stwierdzenie, iż po wydarzeniach w Kolonii, iż państwa zachodniej części kontynentu, nie mają prawa do krytyki działań państw Europy Środkowej.

Orban wytknął dezinformację społeczeństwa przez niemieckie media, na temat napaści na kobiety, do których doszło w Kolonii. Premier Węgier podkreślił przy tym, że takich problemów nie ma Europa Środkowa.

 

Kilka dni temu pisaliśmy na naszych łamach, o zarzutach unijnych urzędników wobec Węgier, iż ten kraj jest mało przyjazny dla imigrantów.

 

Premier Victor Orban bronił swojej polityki imigracyjnej, opierającej się o zabezpieczanie węgierskich granic. W najbliższym czasie planowane jest dalsze uszczelnianie granicy węgiersko-rumuńskiej.

 

Słabością Unii Europejskiej zdaniem Orbana jest zabieranie państwom narodowym możliwości rozwiązywania samemu swoich problemów, na rzecz polityki załatwiania wszystkiego ogólnoeuropejskimi regulacjami. Zdaniem premiera Węgier ten mechanizm nie działa w praktyce, co widzimy na przykładzie polityki imigracyjnej.

 

Premier Węgier Victor Orban stanął również w obronie Polski – Nie ma uzasadnienia dla krytyki wobec Polski pochodzącej z Brukseli.

 

W opinii polityka, Brukselę denerwuje to, że istnieją silne państwa narodowe jak Polska, które chcą mieć coś do powiedzenia w Europie.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021