Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekUnijnemu komisarzowi nie podoba się postępowanie Węgier z uchodźcami

Unijnemu komisarzowi nie podoba się postępowanie Węgier z uchodźcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek środa, 13 styczeń 2016 17:47

Komisarz ds. praw człowieka Nils Muiznieks (Grecja) potwierdził zarzuty kierowane pod adresem Węgier przez Europejski Trybunał Spraw Człowieka, które dotyczą niewłaściwego obchodzenia się z uchodźcami.

Nils Muznieks zarzuca władzom węgierskim, że obchodzą się z przybyszami w taki sposób, aby zniechęcić ich do przyjazdu na Węgry i ubiegania się w tym kraju o azyl. Cytowany przez węgierską agencję MTVA Muznieks stwierdza, iż działania węgierskiego rządu są w tym zakresie celowe.

 

Ponadto komisarzowi nie podoba się wprowadzenie na Węgrzech prawa, które uznaje sąsiednią Serbie za kraj bezpieczny dla azylantów. Prowadzić może to do sytuacji, iż osoby ubiegające się na Węgrzech o azyl będą deportowane do Serbii.

 

Zdaniem komisarza Nilsa Muznieksa oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Węgry łamią tym samym międzynarodowe i europejskie standardy praw człowieka.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021