Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 maj 2024

W październiku na Politechnice Bydgoskiej wystartuje Wydział Medyczny, to spore wyzwanie z uwagi na to, że uczelnia do tej pory nie zajmowała się kształceniem lekarzy. Sporym wsparciem będzie na pewno grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przyznało 9,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 25 maj 2024 17:08

Szczecin bliżej naszego regionu

Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

Opublikowano w Regionalne

historię rozwódki Wiktorii, której życie może odmienić się po otrzymaniu zaproszenia na bal absolwentów. Taka okoliczność to zawsze okazja, aby wrócić do niespełnionej miłości z czasów szkolnych. I właściwie o tym jest to książka.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku lat pisaliśmy o ulicy Wyzwolenie w Fordonie, która można powiedzieć, że jest częścią trasy rowerowej Jarużyn – Strzelce Dolne – Fordon – gmina Osielsko już kilka lat temu stworzyła infrastrukturę rowerową, pozostaje jedynie stosunkowo niewielki fragment bydgoski przy Wyzwolenie. Być może wkrótce ruszy projektowanie tej drogi, a po nim zapewne dość szybko doszłoby do fizycznej budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Nie chcemy innej ziemi” (angielski tytuł ,,No Other Land”) to film dokumentalny pokazujący dramat Palestyńczyków broniących swojej ziemi. Opowiada on o losie wioski Masafer Yatta na Zachodnim Brzegu Jordanu, której mieszkańcy walczą o jej zachowanie. Na filmie pojawiają się dramatyczne sceny z izraelskim wojskiem i buldożerami. Co on ma jednak wspólnego z Bydgoszczą?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu