Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 25 luty 2024

Przeszło pięć miesięcy trwała obrona wzgórza Monte Cassino w 1944 roku, obrońcy pod dowództwem nazistowskich generałów Heinricha von Vietingoffa oraz Fridolina von Sengera broniąc wzgórza bronili aliantom drogę do Rzymu. Kontyngenty z całego świata nie były wstanie zdobyć wzgórza, dopiero 19 maja Polacy pod wodzą generała Władysława Andersa zdobyli wzgórza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest to pytanie oczywiście retoryczne, bo byłoby nieetyczne redagować artykuły i jednocześnie kandydować z list jakiegoś komitetu, chcę jednak pokazać, dlaczego wiele osób które mogłyby wnieść dużo pozytywnych elementów do Rady Miasta czy Sejmiku Województwa, nie jest zainteresowanych kandydowanie. Można by to już na wstępie puentować, że dzisiaj bycie radnym to żaden prestiż.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w Bydgoszczy i w regionie w formie klipu filmowego.

Opublikowano w Regionalne

W Kotomierzu w gminie Dobrcz nieznani sprawcy wysypali kukurydzę z wagonów pociągu towarowego. Najprawdopodobniej była to kukurydza pochodzenia ukraińskiego, być może nawet nielegalne w Polsce. Za tym incydentem mogą stać rolnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu