Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 luty 2024

Gdy 7 grudnia 2017 roku w bydgoskim ratuszu zawierano porozumienie w sprawie opracowania studium dla przebiegu obwodnicy Białych Błot nikt nie mógł się spodziewać, że przez kolejne ponad 6 lat te prace studialne nie ruszą. Obwodnica Białych Błot to swego rodzaju telenowela, która się nadal ciągnie, bo samorządy podkreślają jak są zainteresowane, ale nie ma konkretów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 24 lutego zebrali się Ukraińcy, widać było sporo dzieci, niektórzy trzymali zdjęcia poległych na froncie. Ukraińców przyszli wspierać Polacy i Białorusini. Milczeniem, które stało się wyrazem bezradności uczczoną tą smutną dla Ukrainy rocznicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już jakiś czas temu odwołało z funkcji prezes Joannę Kuligowską-Roszak, w piątek 23 lutego Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wykreślił ją z rejestru, czyli odwołanie stało się już prawomocne. Według sądowego rejestru od wczoraj radiem kieruje Cezary Wojtczak jako likwidator, w praktyce obowiązki te pełni już około dwóch tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami tydzień protestów rolniczych, które utrudniały nam życie. Są to największe protesty w Polsce w ostatnich latach, szacuje się, że w województwie kujawsko-pomorskim obok obszarów przygranicznych, skala tych protestów jest najwyższa. Nie bez powodu w poniedziałek na nadzwyczajnej sesji zbierze się Sejmik Województwa. Z drugiej strony padają zarzuty, że działania rolników nie sprzyjają Ukrainie w obronie przed Rosją.

Opublikowano w Regionalne

Spore zmiany mają się pojawić w bydgoskiej komunikacji miejskiej już w marcu – oznacza to, że czeka nas znacząca korekta rozkładów jazdy, ale kursów ma być znacznie więcej. W szczególności wzmocniona będzie komunikacja pomiędzy Fordonem i centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro przypadnie II niedziela Wielkiego Postu, z okazji I niedzieli bp. Krzysztof Włodarczyk wystosował do wiernych Diecezji Bydgoskiej list pasterski, w którym zachęca do refleksji na bydgoskim Kościołem. Jest to chyba najbardziej odważne tego typu wystąpienie ordynariusza bydgoskiej diecezji od czasu jej ustanowienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu